Dva dny plné sportovních výkonů

Pro Velkou Chuchli již tradiční závod Czech BIGMAN, který se uskutečnil v pátek 8. a v sobotou 9. července našel tentokrát svůj stánek a zázemí v přilehlých prostorách areálu fotbalového hřiště Čechoslovanu Chuchle. Pátečního závodu se zúčastnilo 30 mužů a žen, na které čekalo plavání ve Vltavě v délce 1 km, 25 km jízdy na kole a 5 kilometrů běhu. Závod odstartoval starosta Velké Chuchle ve 14 hodin. Vyhlašování a dekorování vítězů proběhlo krátce po osmnácté hodině.

Hlavní závod byl odstartován v sobotu devátého v sedm hodin ráno a startérem byl opět starosta Velké Chuchle. Do vltavské vody vstoupilo 36 závodnic a závodníků. Tentokrát na ně čekalo plavání v délce 3 800 metrů, 180 km jízdy na kole a běh v délce 42 kilometrů. Poslední závodník doběhl do cíle závodu po 23. hodině. Vyhlašování a dekorování vítězů jednotlivých kategorii, proběhlo za účasti starosty Velké Chuchle krátce před půlnocí. Vítězem se stal mnoha úspěchy z domácích a zahraničních závodů ověnčený Petr Vabroušek. Všem zúčastněným patří velké uznání a obdiv. Kladem závodu bylo, že po oba dny nedošlo k žádnému zranění závodníků. Jako záchranářské čety působili po oba dny členové dobrovolných hasičů z Velké Chuchle a Radotína se svými motorovými čluny.

Sláva vítězům, čest poraženým. I když v podstatě žádný poražený nebyl.

Text a foto: Jan Zágler