Tři tituly mistrů České republiky pro Chuchelský aerobic

Ve dnech 30.9. – 2.10.2016 se v pražské sportovní hale na Podvinném Mlýně konalo Mistrovství České republiky ve sportovním aerobiku a fitness týmech. Z Aerobic Team Chuchle bylo přihlášeno celkem sedm fitness týmů a pět závodníků ve sportovním aerobiku. Bohužel ze zdravotních důvodů nemohl do bojů o republikové medaile nastoupit fitness tým kategorie kadet petite – Spice Girls a fitness tým kategorie junior petite – Rock. I přesto měl chuchelský aerobik nemalé zastoupení ve většině soutěžních kategoriích.

V nejmladší kategorii 8-10 let jsme měli hned dvojí zastoupení. Ve sportovním aerobiku jednotlivkyň žen se na skvělém 7. místě umístila Kristina Straková. V kategorii fitness týmů obsadila nejmladší chuchelská děvčata výborné 3. místo. Fitness tým MINI se představil ve složení Dvořáčková Nikola, Fruhaufová Nikola, Horáčková Lucie, Krákorová Nicol Mia, Marková Anna, Němcová Viola, Papageorgiu Nelly, Weinholdová Lenka.

Nejnabitější kategorií co do počtu účastníků je každoročně kategorie kadetů (11 – 13 let). Velmi prestižní a kvalitní závod je vždy očekáván v kategorii jednotlivkyň žen, kde měl ATCH hned trojí zastoupení. Lucie Pospíchalová se umístila na 25. místě, Natálie Smíšková se probojovala do semifinále, kde obsadila skvělé 8. místo. Tereza Miková – letošní Mistryně Evropy – opět předvedla famózní bezchybný výkon ve všech třech kolech soutěže a vybojovala pro Aerobic Team Chuchle titul Mistryně České republiky. Následoval boj o tituly v kategorii Fitness aerobic Grande, kde měl chuchelský aerobik dva týmy. Fitness tým CHER ve složení Barešová Judita, Dudášová Kristina, Kučerová Veronika, Marešová Barbora, Perez Lara, Pinkasová Tereza, Šugárová Sabina, Tapilskaya Vasilisa obsadil skvělé 5. místo. Fitness tým FIRE soutěžící ve složení Al-Kaysy Elizabeth, Chvalová Helena, Martínková Barbora, Miková Tereza, Pospíchalová Lucie, Smíšková Natálie, Straková Kristina, který si z letošního Mistrovství Evropy odvezl titul vicemistrů Evropy, předvedl na MČR strhující výkon a bezkonkurenčně u všech rozhodčích byl ohodnocen prvním místem. Pro ATCH to byl již druhý titul Mistrů České republiky!!

V kategorii juniorů (14-16 let) se v jednotlivcích představila loňská kadetská Mistryně světa Veronika Frantová. Tříměsíční prázdninová dřina se Veronice vyplatila do poslední kapky potu. Z letošního Mistrovství ČR si po skvělých třech kolech soutěže odváží titul vicemistryně České republiky. Také v kategorii Fitness týmů to pro Chuchli „cinklo“. Fitness tým petite EUPHORIA ve složení Čuřínová Kristýna, Frantová Veronika, Hricková Kateřina, Krejčová Magdaléna, Vosková Nikol, letošní Mistryně Evropy, nenechal nikoho na pochybách, kdo je v této kategorii nejlepší. Děvčata vybojovala pro Chuchli třetí titul Mistrů České republiky.

Kategorii dospělých za ATCH reprezentoval Fitness tým petite ve složení Barešová Tereza, Čuřínová Lucie, Hrubošová Alžběta, Loušová Kristýna, Zajíčková Anna. Děvčata po titulu vicemistryň Evropy přidala do své sbírky také titul vicemistryň České republiky. Medailová sbírka Aerobic Teamu Chuchle byla kompletní.

Je vidět, že dlouhodobá a promyšlená práce trenérského týmu – Barešová Tereza, Prouzová Zorka, Straková Monika a Buriš Veronika má smysl. Nejen že připravují kvalitní závodníky na světové úrovni, ale také se starají o výchovu mládeže a propagaci sportu ve Velké Chuchli.

ATCH se stal se ziskem tří titulů Mistrů České republiky druhým nejúspěšnějším klubem celého Mistrovství republiky!!! V bodovém celorepublikovém hodnocení klubů TOP TEN drží Aerobic Team Chuchle skvělé třetí místo z celkového počtu 70 klubů!!!

Text a foto: Veronika Buriš