Aerobic Team na MS a ME

13.05.2019

První květnový víkend se v otrokovické Sportovní hale konal druhý nominační závod ve sportovním aerobiku a fitness týmech. Po skvěle zvládnutém prvním nominačním závodě v Brně se naše děvčata pustila s chutí do boje o reprezentační posty na Mistrovství Evropy a Mistrovství světa 2019.

V kategorii kadetů (11-13 let) jsme měli ve hře nejmladší fitness tým BAD GIRLS, který v této kategorii soutěží teprve prvním rokem a sbírá první zkušenosti. Po vydařeném prvním kole děvčata zacvičila skvěle i finále soutěže a s celkovým ziskem bodů se zařadila na vynikající druhé místo! První nominace na ME a MS byla v Chuchli.

V kategorii juniorů (14-16 let) má náš klub největší zastoupení - představilo se celkem 19 chuchelských závodnic v šesti choreografiích. V prestižní kategorii žen soutěžila poprvé v juniorské kategorii Terezka Miková. Svým famózním představením vybojovala v nabité konkurenci fantastické druhé místo – druhá nominace pro Chuchli byla doma. V kategorii dua soutěžila dvojice Bety Al-Kaysy a Natálka Smíšková. Vynikající výkon je vynesl na druhé místo (o stupínek výš než v Brně na prvním nominačním závodě) – třetí nominace. V kategorii sedmičlenných fitness týmů jsme měli hned dvojí zastoupení – SURVIVORS a HARLEY GIRLS. Děvčatům se povedl neuvěřitelný double – oba týmy postupují na ME a MS, SURVIVORS z prvního místa a HARLEY GIRLS ze třetího místa. Ještě nikdy v historii Aerobic Team Praha se nepodařilo, aby dva týmy soutěžící ve stejné kategorii postoupily na mezinárodní závod! Poslední nominaci v kategorii juniorů vybojoval tým ZORRO soutěžící v kategorii Aerobic Performance. Skvělým výkonem a dechberoucí choreografií děvčata ovládla početné startovní pole a vybojovala první místo – šestá nominace pro chuchelský klub.

Jako poslední nastupovali na závodní plochu dospělí. V této kategorii jsme měli zastoupení v ženách (Veronika Frantová se umístila na výborném 4. místě) a v kategorii Aerobic Performance. Choreografie s názvem ELVIS zvedla diváky ze židlí a naše děvčata dovršila druhým místem konečný počet nominací pro Aerobic Team Praha na SEDM!

Je to pro naše závodníky a pro náš klub neuvěřitelný úspěch. Celkem se z chuchelského klubu nominovalo 30 závodnic, které pod vedením trenérek Veroniky Buriš, Lucie Čuřínové a Kateřiny Hrickové dokázaly prakticky nemožné. I tento výsledek řadí chuchelský klub mezi špičku v České republice a věříme, že i na nadcházejících mezinárodních závodech své fanoušky nezklameme.