Černošce – Cukrák – Jíloviště – Zbraslav

Vyjedeme z vlakového nádraží ve Velké Chuchli, z nástupiště na Beroun a pojedeme do Černošic. Zde přejdeme lávku přes Berounku a dáme se doprava po žluté značce ve směru ke Kazínu. Budeme pochodovat proti toku Berounky až dojdeme do chatové osady Tornádo. Ta je pozoruhodná svými malinkými chatičkami nalepenými k sobě, což si můžeme prohlédnout. Určitě se to bude líbit dětem. U rozcestníku odbočíme po modré značce doleva nahoru a pokračujeme ve stoupání až k dalšímu rozcestníku. Stále se držíme modré značky, která nás přivede svažitým terénem až k televizní věži Cukráku. Zde je další rozcestí a my se dáme doprava. Pokračujeme v pochodu, podejdeme silnici č. 4 spojující Dobříš s Prahou a jsme na Jílovišti. Tato obec ležící mezi údolími Vltavy a Berounky bývala za první republiky oblíbeným výletním místem s několika hotely. Svědkem této epochy je hotel Hubertus, ležící níže ve střední části obce.

My se však dáme po silnici doleva a pochvíli dojdeme k Motorestu, kde můžeme velmi chutně poobědvat. Dosud jsme ušli 7 km, včetně ranní cesty na nádraží v Chuchli.


Kdo by již nechtěl pokračovat, dojde si na zastávku příměstských autobusů č. 317 a 321 a sveze se, vystoupit je však nutno v Lahovičkách,neboť tyto autobusy na Dostihové nestaví.které jsou zastávkou na znamení, přesednout na autobus MHD a dojet na Dostihovou,

Kdo si chce ještě chůze užít, přejde od Motorestu silnici a vstoupí do lesa, kde najde červenou značku. Po ní se vydáme rovinatým lesním terénem až na její konec, kde se nachází konečná stanice autobusu č. 129 Zbraslav - Baně. Tím jsme si prodloužili trasu o dalších 7 km, pokud připočítáme ještě cestu z Dostihové domů.