Chuchelské závodiště otevřelo své brány

Po zimní přestávce se příznivci dostihového sportu dočkali zahájení dostihové sezóny i na chuchelském závodišti. Po dostihovém dni na závodišti v Lysé nad Labem a Mosteckém hippodromu se osmého dubna konaly dostihy ve Velké Chuchli. Návštěvníky přivítala nově zrekonstruovaná restaurace a další drobné změny. Prvním dostihem odpoledne byla Cena Velké Chuchle pro tříleté nezvítězivší koně na 1800 metrů. Zahajovací dostih nezačal dobře pro mladou žokejku Kateřinu Hlubučkovou a trenérku Lenku Horákovou. Jejich kůň Orson odmítl poslušnost u startovních boxů, zbavil se své jezdkyně, od startovních boxů utekl a dostihu se nezúčastnil. Z devítičlenného pole získal vítězství hnědák TOP ONE, stáje TVD a.s. Vítězného koně trénuje Polský trenér Grzegorz Wroblewski, který do sedla vítěze povolal svého krajana několikanásobného Polského šampiona Szcepana Mazura. Výrok rozhodčí byl. boj- hlava čas 01:52,10. Čestné ceny majiteli, trenérovi a jezdci vítězného koně předával starosta Velké Chuchle pan Stanislav Fresl.

Hlavním dostihem odpoledne byl 91. GOMBA HANDICAP PRIMÁTORKY HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY pro čtyřleté a starší koně na 1200 metrů. Do startovních boxů vstoupilo jedenáct koní a jezdců. Po vyrovnaném boji si palmu vítězství odnesl sedmiletý hnědák MASTER OF GOLD, stáje TVD a.s. trenéra Grzegorze Wroblewského. V sedle vítěze nebyl nikdo jiný než žokej Szcepan Mazur. Výrok rozhodčích. Boj- 3/3 – ½ čas : 01: 10,67

Dostihové odpoledne, které se konalo za podmračeného počasí s poměrně slušnou návštěvou mělo na pořadu sedm dostihů. Velmi pěkný výkon předvedl mladý, ještě žákovský jezdec David Liška, který zvítězil ve čtyřech dostizích.

Dostihy na chuchelském závodišti budou pokračovat každou neděli a první polovina sezóny vyvrcholí 24. června devadesátým osmým ročníkem Českého derby. Jak vidno, příležitostí navštívit chuchelské závodiště je dosti. Tak nashledanou při některém z dostihových dnů.

Text a foto Jan Zágler

Foto J. Zágler

Foto J. Zágler

Foto J. Zágler

Foto J. Zágler

Foto J. Zágler