Chuchelský háj

Návštěvníky Chuchle si dovolujeme pozvat k návštěvě Chuchelského háje a mini zoo. Chuchelský háj se nachází na kopci nad Chuchlí - podle legendy je místní háj kouzelný a pod jedním ze stromů poblíž hřbitova je ukryt poklad. Samotný strom pak má údajně magickou moc předávat znaveným lidem sílu.

Do lesa je možný přístup z Malé Chuchle - (zastávka autobusů 129, 172, 241 a 244) po žluté turistické značce do kopce - terén vhodný pro dětské kočárky. Stejně tak druhou méně náročnou trasu ze stanice autobusu "Kazínská" ve Velké Chuchli podél železniční trati k dominantě městské části - kostelu sv. Jana Nepomuckého (podrobné informace o památkách jsou v odkazu „O naší MČ") zvládnou i zdatnější senioři. Trasa však není příliš vhodná pro kočárky a malé děti. Nejméně fyzicky náročná, nejdelší a nejschůdnější je cesta od zastávky „Velká Chuchle" opět po žluté turistické značce ulicí Starochuchelskou, Pod Akáty směrem k ulici V Dolích a poté silnicí odbočující doprava do lesa.

V Chuchelském háji na Vás čeká krásná louka s dřevěnými hracími prvky, kde si můžete prověřit svoji fyzickou kondici v Areálu zdraví. Lesem navíc prochází naučná stezka Barrandovské skály - Chuchelský háj.

Určitě si nenechejte ujít návštěvu mini ZOO, o kterou se příkladně stará pan hajný Daniel Šípek. Můžete zde v klecích a výbězích vidět muflony, daňky, polární lišku, rysa ostrovida, mluvícího krkavce, kozy, ovce, divoká prasata, srnky, výra, káně a další. V letní sezóně zde v sobotu a v neděli funguje od 12.00 do 19.00 hod. občerstvení.

Věříme, že se Vám u nás bude líbit a strávíte v těchto místech příjemné chvíle.

Tomáš Hromádka

mini ZOO v Chuchelské háji

Chuchelský háj

Chuchelský háj 2