Chuchelský slunovrat 2014

V sobotu 21.6.2014 proběhl další Chuchelský slunovrat v kulturním prostoru K8 ve Velké Chuchli.

Oslavu nejdelšího dne v roce ocenily především děti, pro které byl připraven nafukovací skákací kůň a houpací péráci, které zapůjčila agentura Mars Promotion. Nenaplnila se očekávání, že se neustálým skákáním a hopsáním děti alespoň trochu unaví, a tak děti postupně utahaly ještě klaunku Pipi a detektiva Lupu z divadelního spolku Damůza, se kterým děti pátraly po tajemství Černé věže. Pokud přece jenom někomu energie docházela, stačilo ji doplnit sladkou pohankovou palačinkou z potulného občerstvení pana Palačinky.

Téměř všichni odešli pomalování přírodní barvou na tělo – Hennou, každý s originálním motivem tvůrkyně - paní režisérky Viktorie Rampal Dzurenko. Další výtvarná dílna patřila paní Janě Doubnerové z Malé Chuchle, která vlastnoručně našila roztomilé taštičky pro malé i velké a každý si mohl barvami na textil svoji tašku dozdobit podle svého gusta.

Vnitřní prostor K8 vyplnily překrásné obrázky žáků ZŠ Charlotty Masarykové. Společně s klaunkou jsme se snažili vybrat deset nejlepších obrázků, ale nakonec jsem se všichni svorně shodli, že je to opravdu nadlidský výkon. Temperové barvy jako odměnu a výzvu k další výtvarné práci si proto odnesly všechny děti, které se výstavy zúčastnily a své dílka na výstavě představily. 

Po slavnostním zapálení Svatojánského ohně se všem dostalo silného kulturního zážitku ve formě hudebního představení skladatele vážné, ale i scénické hudby, muzikanta ovlivněného indickou rytmikou pana Tomáše Reindla. Jeho metoda „vrstvení“ nahrávek na sebe umožňuje pouze jedné osobě vytvářet mnohohlasnou píseň s překrývanými rytmy. To vše ozvláštněno citem pro slovní hříčky v textech vytváří nezapomenutelný dojem.

Oficiální část programu zvolna přešla do after-party pro mladší chucheláky s hudební produkcí chuchelských divadelních ochotníků a dalších performerů.

Slunovrat je svátkem oslavujícím vrcholící sílu Slunce-zdroje energie, bez kterého by život na Zemi nebyl možný. Podle tradice oheň o slunovratu zapálený měl dodat slunci sílu. Sílu pro nastávající léto. Snad jsme tím naším svatojánským ohněm o slunovratu u K8 zapáleným, trochu té síly slunci dodali.

Chuchelští ochotníci se ve spolupráci s úřadem městské části snažili prostředí K8 zpříjemnit, a proto je nově vymalováno, jsou nainstalována nová světla, opraveno pódium a proveden celkový úklid.

Děkujeme všem za příjemné setkání a také všem  zúčastněným za snahu a pomoc. Užívejme všichni léta jak nejlépe to půjde. Krásné prázdniny plné slunce přeje K8.

Sledujte nás na http://k8.chuchle.cz.


Andrea Marečková
Pavel Kováč

Chuchelský slunovrat 2014 - foto č.1

Chuchelský slunovrat 2014 - foto č.2

Chuchelský slunovrat 2014 - foto č.3

Chuchelský slunovrat 2014 - foto č.4

Chuchelský slunovrat 2014 - foto č.5

Chuchelský slunovrat 2014 - foto č.6

Chuchelský slunovrat 2014 - foto č.7

Chuchelský slunovrat 2014 - foto č.8

Chuchelský slunovrat 2014 - foto č.9

Chuchelský slunovrat 2014 - foto č.10

Chuchelský slunovrat 2014 - foto č.11

Chuchelský slunovrat 2014 - foto č.12

Chuchelský slunovrat 2014 - foto č.13

Chuchelský slunovrat 2014 - foto č.14

Chuchelský slunovrat 2014 - foto č.15

Chuchelský slunovrat 2014 - foto č.16