Chuchelský ZPRAVODAJ bodoval!

22.6.2020

Velice ráda se s Vámi podělím o úspěch našeho ZPRAVODAJE, který se účastnil soutěže Radniční listy 2020. V celorepublikovém finále jsme získali 48 bodů z padesátky možných a získali druhé místo.

Je vždy užitečné vědět, kde máme mezery a jak si stojíme v porovnání s ostatními.  A teď jak nás viděla porota: Chuchelský zpravodaj vydává na počet obyvatel jedna z nejmenších pražských městských částí Praha-Velká Chuchle, ale svým zpravodajem se rozhodně řadí mezi celorepublikovou elitu. Vyniká především precizním grafickým zpracováním.
Zpravodaj je v mnoha ohledech zajímavý. Je poměrně výrazně odpolitizovaný. Sazba obsahu zpravodaje je velmi kvalitní, čistá a nápaditá. Velmi dobře je zvolen až designový font titulků, funguje skvěle především na papíře, na který je papír tištěn (vysoká gramáž s povrchovou úpravou). Obsah je přehledný, vzdušný. Velice kladně bylo hodnoceno i zpracování části informující o rozhodnutích zastupitelstva s QR kódy, a dále kvalitní a funkční online archiv zpravodaje, velmi kvalitně zpracované texty o historii města, doplněné o zajímavé fotografie a skvěle zpracované tabulky. Články jsou jako v jednom z mála zpravodajů psány opravdu žurnalistickou formou, například obsahují citace. Co lze zlepšit, je výběr fotografií na obálce zpravodaje.    Chuchelský zpravodaj vyhrál 2. místo celorepublikového kola soutěže Radniční listy roku 2020. Obstál tak v kategorii určené obcím od 2 do 10 tisíc obyvatel: 1. místo: MKS Tišnov, Jihomoravský kraj, okres Brno-venkov, 49 bodů
2. místo: MČ Praha-Velká Chuchle, Hlavní město Praha, 48 bodů
3. místo: Městys Pozořice, Jihomoravský kraj, okres Brno-venkov, 48 bodů   Děkuji a blahopřeji všem, kteří se na jeho vzniku podílejí.
Lenka Felix, starostka

Zpravodaj