Chuchle má novou ordinaci

10.5.2021

Městské části Praha - Velká Chuchle se podařilo v tomto nelehkém období pandemie dohodnout s MUDr. Vlčkovou na jejím přesídlení do Chuchle a vybudovat pro ni zázemí v podobě nové ordinace praktického lékaře pro děti a dorost, alergologie a klinické imunologie.
V posledním čtvrtletí loňského roku se vedení MČ podařilo dohodnout s MUDr. Vlčkovou na skutečnosti, že si v Chuchli otevře svoji ordinaci, a tak koncem prosince začaly stavební práce. Postupovaly poměrně rychlým tempem, aby mohla být ordinace připravena k nastěhování a následnému otevření. Rekonstrukce zahrnovala dvě samostatné ordinace, čekárnu, ale i sociální zařízení pro personál a pacienty.
Nová ordinace byla otevřena od 3. května v 1. patře Klubového domu K7 nad pobočkou České pošty, Starochuchelská 7. Ordinaci povede MUDr. Ludmila Vlčková, které jsme položili pár otázek.
Otevření nové ordinace je dobrá zpráva pro všechny rodiče Chuchli. Paní doktorko, můžete se rodičům ve zkratce představit?
Po absolvování II. lékařské fakulty University Karlovy v Praze jsem v roce 1981 nastoupila jako pediatr na dětské oddělení nemocnice Pelhřimov. Během krátké doby jsem začala ordinovat v pediatrické ambulanci polikliniky Pacov. Práce v terénu včetně pohotovostních služeb, při kterých jsem ošetřovala děti i dospělé, byla velmi poučná a náročná. V roce 1984 jsem složila atestaci z pediatrie v Českých Budějovicích. Po 1. mateřské dovolené jsem nastoupila jako pediatr na dětské oddělení polikliniky Zbraslav. Vzápětí jsem převzala i alergologickou ambulanci, takže jsem v roce 1993 při 2. mateřské dovolené absolvovala specializovanou atestaci z alergologie a klinické imunologie. Dosud jsem pracovala na Zbraslavi. Nyní je mi ctí, že otevírám ordinaci v místě, kam od narození patřím. Již pátým rokem spolupracuji s kolegyní MUDr. Hanou Bémovou, která má atestaci z pediatrie a neurologie. 12 let je pro mne pravou rukou sestřička Petra Horáčková.
Rodiče určitě zajímá, jak a kde budou moci děti u vás registrovat. Můžete, prosím, nastínit postup registrace, případně už nyní říct nějaké termíny?
Nové pacienty u nás rády uvítáme a zaregistrujeme. Přehlášení do naší ordinace je možné po uplynutí minimální doby 3 měsíců od registrace u předchozího lékaře (pokud jste registrovaní jinde déle než 3 měsíce, můžete se k nám v případě zájmu přehlásit ihned). U očekávaných miminek je možná registrace již před narozením.
Prosíme pacienty, aby se před každou návštěvou v naší ordinaci telefonicky domluvili na konkrétním čase vyšetření. V této době hlavně z důvodu covid situace a také pro možnost objednat se na určitý čas a minimalizovat tak dobu čekání na vyšetření.

Ordinační doba:
PEDIATRIE
MUDr. Ludmila Vlčková
sestra Petra Horáčková
PONDĚLÍ: 08:00 - 12:00
ÚTERÝ: 08:00 - 08:30, 11:00 - 13:00

MUDr. Hana Bémová
sestra Petra Horáčková
STŘEDA: 13:00 -17:00
ČTVRTEK: 07:30 - 13:00
PÁTEK: 07:30 - 13:00

ALERGOLOGIE
MUDr. Ludmila Vlčková
sestra Petra Horáčková
PONDĚLÍ: 13:00 - 17:00
ÚTERÝ: 08:30 - 11:00

Bližší informace o nabízených službách a rozdělení ordinačních hodin najdete na našich webových stránkách www.pediatr-chuchle.cz
Telefon: 257 921 365, e-mail: info@pediatr-chuchle.cz

foto