Derby se blíží!

25.5.2015

Derby do svých slovních zásob začlenili komentátoři všech druhů sportů a dnes se s tímto výrazem, jakožto důležitým vypjatým zápasem dvou hráčů či družstev, většinou blízkých si geograficky, setkáme všude. Leckdo o dostihovém sportu tuší pouze, že existuje, přesto téměř každý užívá jedno slovo, které do slovníků mnoha jazyků dodal právě královský sport nejrychlejších koní.

Derby je nejprestižnější zkouška, které se dostihový kůň může zúčastnit jen jednou v životě, a to když je tříletý. Už samotný start v něm je majitelským a trenérským cílem, jemuž se podřizuje veškeré snažení. Mít koně v Derby je sen. A když se splní, teprve začíná poslední díl cesty na dostihový Olymp.

Ten letošní se v Conseq Parku Velká Chuchle uskuteční v neděli 21. června a na start 95. ročníku Mercedes-Benz Českého derby se postaví šestnáct elitních zástupců tzv. klasického ročníku, kteří se na tradiční trati 2400 metrů utkají o dotace v celkové výši 2,5 miliónu korun. Tato suma z Českého derby již po řadu sezón činí nejbohatší středoevropský rovinový dostih. Samozřejmě bohatý a maximálně kvalitní bude i rámcový program, obsahující další čtyři dostihy nejvyšší kategorie, ve kterých se představí nejlepší sprinteři, mílaři i starší vytrvalci.

První dostih bude odstartován ve 13 hodin (Derby samotné pak v 15.05), ale areál závodiště otevře své brány již hodinu před polednem.

Aktuální informace najdete na adrese www.velka-chuchle.cz.

(zla)

Foto: Dramatický finiš loňského Derby zvedl diváky ze sedadel – nakonec těsně zvítězil Cheeky Chappie (vpravo) před Honzikem Chiperou (uprostřed) a Vainakhem. (Autor: Jiří Kurzweil - TMM)

3340bbcc7e28c19c95b20de4e01c3b75.jpg