Deset let poté

V přátelském duchu se neslo posezení "Deset let poté" 11. srpna 2012 v chuchelské restauraci "U Václava". Organizátoři sem po letech sezvali všechny zájemce, kteří si chtěli připomenout největší živelnou pohromu v dějinách Malé a Velké Chuchle - povodeň v roce 2002. Setkali se zde tehdejší představitelé samosprávy, chuchelského úřadu, dobrovolníci, hasiči ale i povodní postižení občané.
Deset let od povodně 11. 8. 2012 (výstava)Setkání zahájil a ukončil zvuk hasičské houkačky. Události staré deset let připomenul pro více než padesátku přítomných tehdejší starosta Velké Chuchle a nynější zastupitel Stanislav Fresl, který neopomenul poděkovat všem, kteří se na likvidaci následků povodně podíleli. Jemu pak poděkoval tehdejší starosta dobrovolných hasičů Jan Zágler. Připomenul, že jedině zásluhou starosty Stanislava Fresla se podařilo vše velmi rychle opravit a vyjádřil přání do budoucna, aby Chuchle měla právě takového starostu, jakým byl Stanislav Fresl. Několik slov za hasiče pronesl i současný velitel Jiří Kokta. Po společném přípitku už byl prostor pro společné vzpomínání i malé občerstvení ve formě výborného guláše, který hasiči připravili.
Deset let od povodně 11. 8. 2012 (výstava)K vidění byla malá výstavka hasičské techniky (auto, stříkačky i vojenský nafukovací člun "Hubert" se kterým hasiči při povodních zasahovali). Uvnitř restaurace vyvolala velký zájem výstava fotografií a promítání rozsáhlého autentického dokumentu Jana Záglera.

text a foto: T. Hromádka

Deset let poté - nafukovací člun Hubert