Dva tituly mistrů světa v aerobiku do Chuchle

DVA TITULY MISTRŮ SVĚTA V AEROBIKU DO CHUCHLE!!!

Ve dnech 15. – 19.10.2012 se v Holandském městě Dordrecht konalo Mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness týmech - FISAF World Fitness and Hip Hop Unite Championship 2012. Na nejvyšší vrchol sezóny se nominovalo celkem 200 závodníků z České republiky. Aerobic Team Chuchle k letošnímu MS vypravil 25 závodníků - osmičlenný fitness tým a pár v kategorii kadetů (11 – 13 let), osmičlenný fitness tým v kategorii juniorů (14 – 16 let) a sedmičlenný fitness tým v kategorii seniorů (nad 17 let).

V úterý 16.10.2012, první den soutěží, byla na programu základní kola (preliminary) v kategorii kadetů a juniorů. Obrovským překvapením pro nás byl pohled na výsledkovou listinu po ukončení prvního kola, kde na prvních místech v kategorii fitness týmů aerobic dominovaly oba týmy z Chuchle – kadetky i juniorky. Kadetský pár, Kateřina Hricková a Matěj Poláček, se po prvním kole umístil na skvělém třetím místě. Pro Kačku a Matěje to byla premiéra na mezinárodní soutěži a hned od prvního kola se objevili na medailové pozici.

Ve středu 17.10.2012 probíhala semifinále kategorií kadetů a juniorů a preliminary kategorie seniorů. Chuchelské fitness týmy kadetek a juniorek bezchybnými výkony potvrdily svou vedoucí pozici, stejně tak Matěj s Kačkou zůstali na třetím místě. První kolo pro seniorky bylo velice náročné, jelikož probíhalo ve večerních hodinách a na startovní listině bylo přihlášeno 14 nejlepších týmů z celého světa. Seniorky se po prvním kole umístily na výborném druhém místě, v těsném závěsu za nimi zůstal vynikající ruský tým.

Finále všech kategorií bylo naplánováno na čtvrteční odpoledne a večer, do každého finálového závodu se probojovalo pouze šest nejlepších z každé kategorie. Kromě jiného ve čtvrtek dopoledne museli senioři absolvovat ještě semifinálová kola. Seniorky z Aerobic Team Chuchle udržely v semifinále druhou pozici z prvního kola, ještě s vyšším bodovým hodnocením než v prvním kole.

Finále kadetů začínalo v 15 hodin. Jako první na závodní plochu vstoupil Matěj s Kačkou. Po bezchybném výkonu je rozhodčí ponechali na medailové pozici, takže si Kačka s Matějem z Mistrovství světa při své premiéře odvážejí krásnou bronzovou medaili. Po párech nastoupily na plochu fitness týmy kadetů. Kadetky z Aerobic Team Chuchle měly na startovní listině vylosovanou nevděčnou první pozici. Skvělým výkonem děvčata přesvědčila všechny rozhodčí o svém vedoucím postavení z předchozích kol, a ti je odměnili jednoznačně nejvyššími známkami. První titul Mistrů světa pro fitness tým kadetek byl v Chuchli!!!

Po kadetech bylo na programu finále juniorů. Fitness tým chuchelských děvčat měl vylosované startovní číslo 3. Jako blesk vlétla děvčata na závodní plochu a předvedla svůj životní výkon ve skvělé synchronizaci a v obrovském tempu. Stejně jako kadetky, nenechaly naše juniorky nikoho na pochybách, kdo je v této kategorii nejlepší. Druhý titul Mistrů světa pro fitness tým juniorek byl v Chuchli!!!

V pozdních večerních hodinách začínalo finále seniorských kategorií. Naše seniorky nastupovaly na plochu až ve 22 hodin!!! Je opravdu neuvěřitelné, jak se děvčata dokázala po náročných dvou dnech soustředit a sebrat ještě síly na vyvrcholení závodu. Skvěle zacvičenou sestavou zakončily chuchelské seniorky letošní sezónu a fantastickým výkonem vybojovaly pro Aerobic Team Chuchle titul Vicemistryň světa a stříbrné medaile!!!

Aerobic Team Chuchle se stal se ziskem dvou zlatých, jedné stříbrné a jedné bronzové medaile jedním z nejúspěšnějších klubů v České republice!!! Všichni závodníci ATCH odjížděli z letošního Mistrovství světa s medailí na krku!!!

Za celý Aerobic Team Chuchle bychom chtěli touto cestou poděkovat panu starostovi Mgr. Martinu Melicharovi a ÚMČ Velká Chuchle za finanční podporu, kterou zastupitelstvo poskytlo na účast chuchelských závodníků na Mistrovství světa 2012.

Chtěla bych jako trenérka poděkovat svým závodníkům za vynikající výkony a skvělou reprezentaci nejen České republiky, ale také Velké Chuchle!!!

Jmenovitě děkuji kadetskému páru Kateřině Hrickové a Matějovi Poláčkovi, fitness týmu kadetek ve složení Barbora Bohatová, Dominika Ebrová, Veronika Frantová, Veronika Košumberská, Eva Pospíšilová, Adéla Šimůnková, Nikola Vosková a Anna Zajíčková, fitness týmu juniorek ve složení Lucka Čuřínová, Míša Klepalová, Danča Kolečková, Kristýna Kudrnová, Kristýna Loušová, Matylda Malá, Nikola Ševčíková a Sára Vegnerová a fitness týmu seniorek ve složení Anička Durajová, Zdenda Janoušková, Martina Kolářová, Zuzka Scherzlová, Markéta Sílová, Sabča Škrabská a Bára Vavroňová.

Mgr. Veronika Buriš

trenérka

Mgr. Veronika Buriš - trenérka

Aerobic Team Chuchle 1

Aerobic Team Chuchle 2

Aerobic Team Chuchle 3

Aerobic Team Chuchle 4

Aerobic Team Chuchle 5

Aerobic Team Chuchle 6