Karnevalový den v Chuchli aneb dvanáct zastavení jara

Krásné opravdu jako jarní slunečné počasí provázelo v neděli jedenáctého března hojný počet účastníků Karnevalového dne s tématem SPORTOVCI A OLYMPIÁDA, který byl ve své podstatě jedenáctou Masopustní procházkou. Tuto krásnou akci pořádali členky a členové chuchelského Sokola. Před začátkem průvodu si „sportovní masky“ a děti točily na Kole štěstí. Průvod pestrých a nápaditých masek i občanů „v civilu“ se za doprovodu osvědčené kapely vydal od sokolovny na pochod Velkou Chuchlí. Vše pokračovalo na dvanácti zastaveních u domů, které se otevřely a jejich obyvatelé pozvali účastníky na pohoštění v podobě mnoha dobrot, jak ve skupenství pevném tak i tekutém. . Všechny dobroty se hostitelům povedly, nabídka byla široká – od sladkých koláčů po zelníky, pomazánky, polévka, uzené maso, sulc. Medvěd a cikánka poctivě protancovali všechny „hospodyně a hospodáře. Stejně jako na deseti předcházejících procházkách přivítaly poutníky u domu manželů Malatincových stromy, na kterých kvetly jitrnice a jelítka. Poslední štací bylo prostranství před restaurací U Václava, kde se podával chutný guláš, který uvařil Marcel Šíma a rozdával člen zastupitelstva Robert Pořízek. a také trdelník, na který všechny pozvali Maceškovi.

Hezkou tečkou byla jistě tombola,ve které vyhrával každý, kdo měl lístky.

U svých domovů nás již tradičně uvítali Hrickovi, Plhoňovi, Lošťákovi, Svobodovi/Havlíčkovi/,

Belfinovi, Schönbauerovi ,Krištůfkovi, Riedlbauchovi Vlasákovi, Humlovi a Malatincovi. Poslední zastávka byla  na guláši v znovu otevřené restauraci „U Václava“. Tam jako sladká tečka čekal na účastníky stánek s trdelníky manželů Maceškových.

Děkujeme všem domům, které otevřely a všechny pozvaly.

Dále děkujeme za spolupráci Honzovi Benešovi za výrobu pozvánky, panu Freslovi za podporu kapely a guláš, Šímům za otevření restaurace, Janoušům za podporu, prostě všem dalším, kteří se podíleli.

Děkujeme Městské policii ČR za pomoc při organizaci průvodu.

Velké poděkování patří masopustní kapele, která hrála a zpívala celou neděli a cvičitelkám a dětem za přípravu.

S čistým svědomím mohu dodat, že se tato akce setkala s velkým úspěchem a nikdo nelitoval, že se jí zúčastnil. Pořadateli patří právem uznání a poděkování.

Za doplnění článku děkuji náčelnici chuchelského Sokola paní Martině Schönbauerové.

Text a foto Jan Zágler

Foto J. Zágler

Foto J. Zágler

Foto J. Zágler

Foto J. Zágler

Foto J. Zágler

Foto J. Zágler

Foto J. Zágler

Foto J. Zágler

Foto J. Zágler

Foto J. Zágler

Foto J. Zágler