Máte rádi české filmové pohádky a nebojíte se čerta?

30.11.2015

Pak přijďte na tradiční barrandovskou Mikulášskou, přímo do historické budovy Barrandov Studia. Tuto akci pořádají ateliéry pro velký ohlas již popáté. Tentokrát se bude konat o víkendu 5. – 6. prosince v prostorách expozice Filmpoint. Čekat na Vás bude bohatý program a čerti z pohádek Z pekla štěstí, Hrátky s čertem a nebo třeba z S čerty nejsou žerty.

Děti i jejich doprovod se mohou těšit na setkání s pohádkovými postavami a spoustu zábavných úkolů, po jejichž splnění na ně čeká zasloužená mikulášská nadílka. Úkoly, které se budou vztahovat především k současné expozici pohádky Alice Nellis Sedmero krkavců, prověří jejich znalosti pohádek, pohádkových postav či pantomimické schopnosti. Mezitím si návštěvníci budou moci prohlédnout i další část expozice – vzácné kostýmní originály z filmů Amadeus a Tři oříšky pro Popelku, jejichž autorem je Theodor Pištěk mladší. Čekají na ně ale i ukázky klasických čertovských kostýmů ze známých českých pohádek.

V rámci doprovodného programu si pak budou moct ozdobit vánoční perníček nebo vyrobit vánoční ozdobu. Návštěvníci budou mít možnost navštívit i naši „fotokostymérnu“, tedy ateliér, kde se mohou za asistence profesionálních kostymérek obléknout do filmového kostýmu a v připravené pohádkové dekoraci se nechat vyfotografovat. Pořídí si tak pěknou vzpomínku či vánoční dárek pro své blízké, protože vytištěnou fotografii si budou moct rovnou odnést. S pořízenou fotografií se navíc budou mít možnost zúčastnit soutěže o voucher na „Proměnu ve filmovou hvězdu“ pro dvě osoby v hodnotě 15 000,- Kč. Pro výherce bude pak ve smluvený den k dispozici zkušená kostymérka, filmová maskérka a profesionální fotograf. Během svého výletu do továrny na sny pozná zákulisí kostýmní výpravy a zažije atmosféru, připomínající přípravy na filmové natáčení.

Na mikulášskou akci není nutná rezervace, přijít můžete kdykoliv – otevřeno bude po oba dny od 10 do 16 hodin. Cena vstupného je 100,-Kč pro děti, 120,-Kč pro dospělé, rodinné vstupné stojí 300,-Kč a děti do 3 let mají vstup zdarma. Cena za fotokostymérnu je 100 Kč. V ceně je zahrnut kostým a fotografie v rámečku. Najdete nás přímo v hlavní budově barrandovských filmových ateliérů na Kříženeckého nám. 322/5. Těšíme se na Vás!

ÚMČ

  • Typ Název souboru Velikost
  • soubor typu "pdf" Pozvánka 1017.1 kB

d998af96a34515fe968ea8d2ca7baa18.jpg