Mistrovství Evropy v Aerobicu - děti a dospělí

EVROPA MÁ PRVNÍ ŠAMPIONY V AEROBIKU PRO ROK 2013

BELGIE (9. května 2012) Na mistrovství Evropy 2013 nebyl v dětských kategoriích nikdo lepší než reprezentanti České republiky. V podvečerních hodinách bojovali o titul mistrů Evropy v kategoriích kadetů a juniorů, tedy dětí do 16 let. Pozornost všech se dnešního dne soustředila na finálová kola FISAF International European Fitness and Hip Hop Unite Championships 2013.

Dnešek nebyl pro špičku evropského aerobiku vůbec snadný. Od brzkých ranních hodin bylo již vše připraveno na start druhého dne FISAF International European Fitness and Hip Hop Unite Championships 2013. Po včerejších klasifikačních kolech šlo tentokrát do tuhého. Ve finále zabojovalo přes 60 dětských týmů z více než 6 států Evropy. Přesto nedali Češi ostatním státům šanci a v nejmladší kategorii sesbírali všechny zlaté medaile.

Mezi nejmladší mistry Evropy patří ti z kategorie kadetů. Nejmladším mistrům Evropy není více než 13 let. Vše, co podnikáme, podřizujeme aerobiku. Pokud je to jen trochu možné, účastníme se všech závodů. Ale stojí to za to, jde o naprosto úžasný pocit vyhrávat. A to nejen pro naše děti, ale i pro nás,“ říká za rodiče mistrů Evropy v kategorii kadet step paní Jana Pešková. V kategorii stepů se nejlépe umístil klub BM Fitness Havlíčkův Brod.

Pozornost všech se již tradičně upínala především na sportovní aerobik jednotlivců, kde v dětských kategoriích máme zastoupení jak v mužské, tak v ženské kategorii. Mistryní Evropy v jednotlivcích sportovního aerobiku se stala Kateřina Sekerová z Fitness center Báry a Hanky Šulcové. V mužích pak zvítězil Matěj Poláček z Aerobic teamu Chuchle, který ve své vítězství po prvním kole vůbec nevěřil: „Můj konkurent z České republiky, David Pilík, je podle mě na lepší úrovni než já, ale jsme kámoši, vzájemně se podporujeme a já jsem se svým výkonem spokojený, tak uvidíme,” říkal mladý šampion v prvních dnech FISAF mistrovství Evropy.

Bylo přesně půl deváté, když se poprvé na letošním FISAF ME objevily na ploše před zaplněnou tribunou stupně vítězů, které znamenají jediné – vyhlášení mistrů Evropy. S výsledkem kadetů je celý český tým více než spokojený.

Výsledky:

Kadet trio

3. místo – Belgie

2. místo – Česká republika – Erbová, Mendíková, Šimánková – Chuchle

1. místo – Česká republika – Vesecká, Provazníková, Kalendová fitness center

Kadet páry

3. místo – Smrčková, Novotný – Juniorská škola aerobiku DOMYNO Ivy Farářové

2. místo – Černá, Pilík – Aerobik studio Dvojka

1. místo – Hricková, Poláček – Aerobic team Chuchle

Kadet step

3. místo – SRC Fanatic Havlíčkův Brod

2. místo – Rusko

1. místo – BM fitness Havlíčkův Brod

Kadet aerobic

3. místo – Aerobic team Chuchle

2. místo – Spice Girls – Fitness center Báry a Hanky Šulcové

1. místo – Gagman style girl – Fitness center Báry a Hanky Šulcové

Kadet women

3. místo – Belgie

2. místo – Anna Činková – Fitness center Báry a Hanky Šulcové

1. místo – Kateřina Sekerová – Fitness center Báry a Hanky Šulcové

Kadet man

2. místo – David Pilík

1. místo – Matěj Poláček

ME v aerobiku: Královnou evropského aerobiku je Kristýna Zahradníčková

BELGIE (9.května) Reprezentanti České republiky ve sportovním aerobiku, fitness a hip hopu získali v kategorii dospělích na FISAF mistrovství Evropy v Belgii 4 zlaté medaile. Královnou Evropského aerobiku se stala Kristýna Zahradníčková z Aerobik klubu Louny. Své kvality potvrdili také Josef Vůjta a jeho závodní partnerka Karolína Svobodová.

Do Belgie zavítalo přes 700 závodníků z celé Evropy i daleké Austrálie. Jednalo se o otevřené mistrovství Evropy neboli „open“, při kterém se závodů můžou zúčastnit i země za hranicí Evropy. V individuálních kategoriích žen skončily Češky na dvou nejvyšších místech. Reprezentantka Kristýna Zahradníčková, která teprve letos bojovala v seniorské kategorii, získala zlatou medaili. V těsném závěsu na druhém místě skončila známá závodnice Denisa Barešová.

V letošním roce poprvé na šampionátu chyběl úspěšný pár Pavel Sirotek a Veronika Šindelářová, své kvality však potvrdil Josef Vůjta, který měl závodní pauza, jenž mu evidentně prospěla. S jeho závodní partnerkou Karolínou Svobodovou vezou z Belgie zlatou medaili.

Ve stepu se podařilo Češkám porazit Rusky. Zlato si z Belgie odváží SRC Fanatic Havlíčkův Brod, který je prvním rokem v seniorské kategorii. „Vzhledem k výsledkům z minulého mistrovství světa jsme se obávali týmů z Ruska, vůbec jsmesi nemysleli, že hned na poprvé dosáhneme v prestižní seniorské kategorii na zlatou medaili,“ říká trenér tradičního klubu, který vznikl v roce 2003 v Havlíčkově Brodě, Robert Mrkvička.

V mužské kategorii sportovního aerobiku tentokrát měla Česká republika zastoupení pouze v mladších kategoriích. Jako velmi nadějným závodníkem se jeví stříbrný medailista juniorské kategorie Michal Váňa z Aerobic studia Dvojka. Na nejvyšší stupeň vítězů v seniorech vystoupal Juuso Vaisanen, mistr světa minulé sezóny. Také Jan Pochobradský, Čech, který se stal předním trenérem ve Švýcarsku, slavil úspěch svého svěřenec, který získal v kategorii mužů bronz.

Ve tříčlenných týmech se dostala na nejvyšší příčku opět Kristýna Zahradníčková, společně s Klárou Benešovou a Hanou Volfovou. Halou se tak rozezněla česká státní hymna na počest i jejich prvního místa. Na stupně vítězů je doprovodily ještě další dvě české výpravy ze Sport Academy Kladno a z Corridoru.

Ve fitness aerobiku, tentokrát zlatá medaile do České republky nedoputovala. “Na ME jsme jely s ambicemi nejvyššími, a to obhájit evropský titul z loňského roku. To se nám sice nepovedlo, ale i tak jsme šťastné za takový úspěch. Letos závodíme v novém složení a je nás pouze 7. V Belgii jsme se utkaly s velmi dobrým týmem ruských závodnic, které byly velmi energické, synchronní a nakonec nás také porazily. I když jsme si z Belgie přivezly "pouze" stříbro a ne vytoužené zlato, budeme dělat vše pro to, abychom na nastávající MS vybojovali obhajobu světového titulu,” říkají stříbrné Aerobic dancers Kladno

VÝSLEDKY

JUNIOŘI

Junior Step

3. Česko – QUEEN Aerobic centrum Brno

2. Česko – Fit studio Venuše Kladno, o. s.

1. Rusko – Lada-Freestyle

Junior Aerobics

3. Česko – Fitness Báry a Hanky Šulcové

2. Česko – Aerobic team Chuchle

1. Česko – Fitness Báry a Hanly Šulcové

Junior Trio

3. Česko – Citová, Přibylová, Martinovská – Juniorský fitness klub Louny

2. Česko – Kučerová, Mrňáková, Kudláčková – Junior Club I. Mrňákové

1. Česko – Kallasová, Rybníčková, Vondrová – AC Brno

Junior mixed pairs

1. Belgie – Delmotte, Engelen

Junior women

3. Belgie – Luka Smet – Fysiofit

2. Česko – Adéla Citová – Juniorský fitness klub Louny

1. Česko – Tereza Kudláčková – Aerobic junior club I. Mrňákové Ústí

Junior man

3. Rusko – Mihail Adushkin

2. Česko – Michal Váňa – Aerobic studio Dvojka

1. Belgie – Jeremi Delmotte

SENIOŘI

Senior Step

3. Rusko – Extreme

2. Rusko – Strike

1. Česko – SRC Fanatic Havlíčkův Brod

Senior Aerobic

3. Česko – Aerobic team Chuchle

2. Česko – Aerobic dancers Kladno

1. Rusko – Scarlet roses

Senior Trios

3. Česko – Tydlitátová, Brabcová, Kubíčková – Corridoor

2. Česko – Jiříková, Prošková, Birnbaumová – Sport Academy Kladno

1. Česko – Benešová, Volfová, Zahradníčková – Fitness studio Louny

Senior Mixed pairs

3. Polsko – Matura, Kazmierczak – AWF Krakow

2. Česko – Loušová, Posekaný – Sportovní klub MK Kladno

1. Česko – Karolína Svobodová, Josef Vůjta – Coridoor

Senior Woman

3. Belgie – Lissa Van Brande

2. Česko – Denisa Barešová

1. Česko – Kristýna Zahradníčková

Senior Man

3. Švýcarsko – Nikolaj Stukalin (trénuje Jan Pochobradský)

2. Francie – Lesmann

1. Finsko – Juuso Vaisanen

Mgr. Veronika Buriš

Aerobic Team Chuchle 1

Aerobic Team Chuchle 2

Matěj Poláček