Mistryně ČR v aerobiku jsou z Chuchle !!!

TITUL MISTRYŇ ČESKÉ REPUBLIKY V AEROBIKU JE V CHUCHLI

Ve dnech 30.9. - 2.10.2011 se v pražské sportovní hale na Podvinném Mlýně konalo Mistrovství České republiky ve sportovním aerobiku a fitness týmech - vrcholný závod domácí sezóny. Z Aerobic Team Chuchle se tohoto závodu zúčastnilo celkem 46 závodníků ve čtyřech věkových kategoriích. V pátek a v sobotu probíhala základní a semifinálová kola všech věkových kategorií, z nichž se do nedělního finále probojovala vždy šestice nejlepších z každé kategorie.
Nedělní finálový závod zahajovala kategorie kadetů 11-13 let. V této kategorii se do finálové šestky neprobojovala Barbora Bohatová, která v kategorii jednotlivkyně ženy obsadila 16. místo. Do finále se v této věkové kategorii z chuchelských zástupců dostal fitness tým ve složení Babrbora Bohatová, Eva Hanzalíková, Alžběta Hrubošová, Daniela Kolečková, Barbora Křečková, Lucie Samcová a Anna Zajíčková, který se v konečném hodnocení umístil na skvělém třetím místě.

V nejmladší kategorii dětí 8-10 let jsme měli hned dvojnásobné zastoupení ve fitness týmech i ve sportovním aerobiku. Skvělé druhé místo a titul vicemistryň ČR vybojoval fitness tým ROCK ve složení Kristina Čuřínová, Dominika Ebrová, Veronika Frantová, Veronika Košumberská, Magdaléna Krejčová, Eva Pospíšilová, Sára Škorpíková, Nikol Vosková. Na pátém místě se umístil druhý chuchelský fitness tým ABBA ve složení Kateřina Hricková, Barbora Karbanová, Adéla Klepalová, Tonka Kropáčová, Petra Křečková, Sabina Křížková, Michaela Skálová, Martina Starýchfojtů a Adéla Šimůnková. V prestižní kategorii sportovního aerobiku - týmy jsme měli také dvoje zastoupení. Těsně pod medailovými pozicemi se na čtvrtém místě umístil tým Dominika Ebrová, Veronika Košumberská a Nikol Vosková. Sedmou příčku v této kategorii obsadil druhý tým z Aerobic Team Chuchle Veronika Frantová, Kateřina Hricková, Adéla Klepalová a Tonka Kropáčová.

Jako třetí se ve finálovém závodě představila kategorie juniorů 14-16 let. Zde jsme měli pouze jedno želízko v ohni - letošní Mistryně Evropy kategorie fitness aerobik. Děvčata startovala v oslabeném týmu, jedna ze závodnic se nemohla ze zdravotních důvodů Mistrovství zúčastnit. Pro tým je to opravdu velký handicap. Chuchelský fitness tým se pustil do bojů o medaile s odhodláním. Od prvního kola nenechala děvčata nikoho na pochybách o svých kvalitách a i v sedmičlenné sestavě se dokázala postarat o skvělou senzaci. Chuchelský juniorský fitness tým získal titul Mistryň České republiky pro rok 2011 a odvezl si zlaté medaile!!! Děvčata se představila ve složení Lucie Čuřínová, Anna Durajová, Michaela Klepalová, Kristýna Kudrnová, Matylda Malá, Kateřina Smíšková, Nikola Ševčíková a Sarah Vegnerová.

Poslední kategorie, která uzavírala Mistrovství ČR, se za účasti České televize představili senioři. V nejprestižnější ženské kategorii jednotlivkyň se na osmé příčce umístila Ivana Dvořáková, postup do finále jí unikl jen o vlásek. V kategorii fitness aerobik jsme měli zastoupení v podobě letošních Mistryň Evropy. Fitness tým, který startoval ve složení Andea Čečrdlová, Zorka Dušková, Barbora Hovorková, Zdena Janoušková, Martina Kolářová, Markéta Sílová, Zuzana Scherzlová a Barbora Vavroňová se v náročné domácí konkurenci umístil na skvělém třetím místě.

Ve dnech 18. - 24.10.2011 se v australském Gold Coast koná Mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness týmech. Z Aerobic Team Chuchle poletí Českou republiku reprezentovat osmičlenný fitness tým juniorek - Mistryně Evropy a Mistryně České republiky pro rok 2011. Chtěla bych touto cestou poděkovat všem, kteří se finančně podíleli na účasti fitness týmu na Mistrovství světa. Chtěla bych poděkovat Úřadu městské části Praha - Velká Chuchle, MČ Praha 5, firmě Buda-mont a firmě Honda Power Equipment za jejich ochotu, spolupráci a podporu!!! Věřím, že chuchelský fitness tým bude nejen Českou republiku, ale i Velkou Chuchli skvěle reprezentovat a bojovat o titul Mistrů světa!!!

Mgr. Veronika Buriš
trenérka

Městská část Praha- Velká Chuchle gratuluje Aerobic Teamu Chuchle trenérky Mgr. Veroniky Buriš k zisku titulu Mistrně České republiky.