Nepotřebné oblečení potřebným

10.11.2015

Konec roku bývá v našich domácnostech ve znamení úklidu a předvánočního chystání.

Mnozí z nás – ti šťastnější - si v tomto období dovybaví šatník teplými svetry, kabáty a zimními doplňky a jiné naopak ze svého šatníku vyřadí.

Co ale provést s těmi kousky, které se nám již nehodí nebo nelíbí?

Naše nepotřebné oblečení může dále posloužit potřebným. Pro lidi bez domova nastává nejkrušnější období roku, potřebují podpořit a zajistit proti chladu a vlhku.

Pojďme tedy pomoci těm méně šťastným společně!

Nyní, v zimním čase, je to opravdu velmi důležité.

Jak? Nepotřebné oblečení nepatří do směsného odpadu! Velmi jednoduché, prospěšné a ekologické řešení je odložit oblečení, boty, doplňky, hračky apod. do kontejnerů na textil a dát jim tak další život.

Můžeme tak pomoci například osamělým lidem, lidem bez domova nebo matkám s dětmi, které se ocitly v tíživé životní situaci.

Společnost Potex pro vás připravila na území Prahy a v jejím blízkém okolí speciální sběrné kontejnery na textil, kde tyto nepotřebné kousky můžete odložit, kdy se vám zachce (24 hodin denně), komfortně, bezpečně a s dobrým pocitem! Textil se nejen nepoškodí, dostane nový život u potřebných lidí a ještě prospějete přírodě.

Takto s POTEXem podpoříte organizace Naděje, CSSP, Progressive, Klokánek a Pomocné tlapky.

Nic tak neskončí na skládce a je dále efektivně využito.

Co a jak můžete s POTEXem recyklovat, najdete na webu http://www.recyklujemetextil.cz , kde si také můžete vyhledat váš nejbližší kontejner.

Veronika Knoblochová

eb5ab08d3c7dddc6426267f350b6dce6.jpg