Očkování proti nemoci COVID.19

18.1.2021

Podle informací Ministerstva zdravotnictví je od 15. ledna spuštěn elektronický rezervační systém očkování proti nemoci COVID-19. První se budou moci registrovat osoby nad 80 let, od 1. února ostatní. Pořadí k očkování bude přiřazováno dle věku a zdravotního stavu. Více informací k očkování naleznete na webu https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/.

Registrace a rezervace termínů očkování probíhá prostřednictvím centrálního rezervačního systému: registrace.mzcr.cz (nebo: crs.uzis.cz). V případě, že je vám více než 80 let a jste imobilní, kontaktujte svého praktického lékaře. Máte tak výjimku z registrace přes Centrální rezervační systém, praktik se s vámi individuálně domluví, jak pro vás očkování zajistit.
Pokud se necítíte dostatečně technologicky zdatní, abyste provedli registraci sami, a nemáte nikoho, kdo by vám s registrací pomohl, můžete využít pomoci řady informačních linek, zřizovaných neziskovými subjekty či kraji. Krajské a obecní linky jsou určeny pro občany žijící v příslušném kraji či obci. Obrátit pro pomoc se můžete také na infolinku 1221.

Jak se objednat na očkování A

Jak se objednat na očkování B