Od pohřebního ústavu k veterinární ambulanci

V místě, kde se Strakonická ulice kříží  s ulicí Dostihovou, stojí hezky upravený dům s číslem popisným 273. V dobách, kdy do Velké Chuchle nezajížděly autobusy městské hromadné dopravy, ale končily na křižovatce, chodívali jsme kolem tohoto domu téměř denně a možná jsme si ani neuvědomovali, jakými proměnami dům prošel. Původně zde sídlil Pohřební ústav Schönbach. V červenci roku 1952 rozhodla tehdejší rada Národního výboru umístit do domu poradnu matek s výhledem na zřízení zdravotního střediska. Záměr se povedl a tak se tento dům na více než čtyřicet let stal zdravotnickým zařízením, ve kterém sídlila ordinace obvodního lékaře, zubní ordinace, gynekologie a také zubní laboratoř. Kdeže loňské sněhy jsou.

Čas rychle plynul stejně jako voda v řece Vltavě, která se v roce 2002 vylila ze svého břehu a společně s Berounkou zaplavili celou dolní část Velké Chuchle. Této pohromě neunikl ani dům o kterém je řeč. Rány které tomuto domu povodeň způsobila jsou dnes zaceleny.

Od roku 2005 sídlí v přízemí domu hezky a vkusně zařízená Veterinární ambulance 3v1 sympatické MVDr.Daniely Králové, ve které paní doktorka dokáže našim domácím mazlíčkům zacelit rány na těle i na duši. V ambulanci se dostává veškerá veterinární péče našim domácím zvířecím přátelům, je také poradnou a máme možnost zde nakoupit krmivo a nejrůznější chovatelské potřeby. Nejvíce informací o ambulanci je možné získat na webové stránce ordinace www.veterina3v1.cz

Kolik let v domě č.p. 273 působil pohřební ústav to nevím, zdravotní středisko tam bylo více než zmíněných čtyřicet let a tak bych rád paní doktorce Králové popřál, aby její veterinární ambulance vydržela stejnou dobu a žádná povodeň již Velkou Chuchli neohrozila.

Text a foto Jan Zágler

a4f7740385a8e0c616697f5fd339755e.jpg

1a7e59c6b142e0505ecb6a9e48c6ca85.jpg