Vydařené poetické odpoledne

Ani chřipková vlna, která  v současné  době upoutala mnoho lidí na lůžko a přivodila vrásky na čela organizátorům  Poetického odpoledne které se konalo ve čtvrtek 22. února v Základní škole Charlotty Masarykové, nakonec nenarušila hezký průběh této tradiční akce chuchelské základní školy. Moderátorská dvojice, Anna Fléglová a Veronika Kočendová přivítala přítomné diváky, kteří zaplnily všechna místa a také hosty, populární herečku stále půvabnou Michaelu Kuklovou, která byla zároveň předsedkyní poroty, starostu velké Chuchle Stanislava Fresla, člena poroty a ředitelku školy paní Elišku Jančíkovou, která pro tuto chvíli byla třetí členkou poroty. Na pomyslném podiu se představilo celkem 32 recitátorek a recitátorů, kteří byli rozděleni do čtyř kategorií. Od druhých tříd až po třídu devátou. Celé odpoledne zahájilo mimosoutěžní vystoupení žáků prvních tříd. Tito nejmladší byli za své hezké a vtipné vystoupení odměněni zaslouženým potleskem. Ten si ostatně zasloužili i všichni soutěžící. S velkou pochvalou nesmím zapomenout na hudební vystoupení kvarteta hráček a hráčů na ukulele, doplněné zpěvem žákyně Ester Rosenfeld. Z jejich vystoupení by jistě měl pan kulel radost.

V nezávidění hodné situaci byla porota, neboť výkony soutěžících byly nesmírně vyrovnané. A jaký byl výsledek? Do obvodního kola postoupili: Z I. kategorie Sofie Prýcová a EliškaBehenská, z II.kategorie Magdalena Nedomová a Apolena Grešová, ze III. Kategorie Agáta Bayerová a JuditaBarešová, a ze IV. Kategorie Veronika Kočendová a Ester Rosenfeld.

Všem postupujícím gratuluji a přeji, aby se jim v dalším kolem dařilo a získali patřičné ocenění. Těm, kteří nepostoupili patří poděkování za účast. Věřím že se s nimi na příštím Poetickém setkání opět uvidíme.

Poděkování patří celé porotě za objektivní hodnocení a všem, jenž mají na uspořádání Poetického setkání podíl. Na závěr ještě verše herce Václava Vydry staršího z roku 1908

Je třeba strmou cestou jít, závratné chcem-li dojít výše, a trpět- žít a život pít a třeba z otrávené číše. Je nutno silnou duši mít a bolest tlumit v hrdé pýše, bojovat – chtít a ránu krýt a vlastní krví stoupat výše.

Za dodání oficiálních výsledků děkuji paní Mgr. Kláře Kadlecové.

Text a foto Jan Zágler

Foto J. Zágler

Foto J. Zágler

Foto J. Zágler

Foto J. Zágler

Foto J. Zágler

Foto J. Zágler

Foto J. Zágler

Foto J. Zágler

Foto J. Zágler

Foto J. Zágler

Foto J. Zágler

Foto J. Zágler