Závody do vrchu- informace a omluva pořadatelů

Závodní vozy po roce opět pojedou z Velké Chuchle do Slivence. Do zatáček mezi Velkou Chuchlí a Slivencem se v sobotu 10. září 2011 opět vrátí závodníci Českého mistrovství závodů automobilů do vrchu. Již po třetí se zde uskuteční jeden ze závodů jedenáctidílného seriálu, který je mezi jezdci velmi oblíben. Atraktivitu podniku jak pro závodníky, tak pro diváky zvyšuje fakt, že kromě Pražského rallysprintu, je tento závod jediným závodem automobilů na území hlavního města.
Jezdci i organizátoři si dobře uvědomují, že jejich závodění zasáhne na jeden den do života obce a jejích občanů. Chápou, že ne každý je fandou motosportu a proto by se chtěli všem místním omluvit za způsobené nepohodlí a poděkovat jim za pochopení. Z důvodů bezpečnosti všech zúčastněných, ale i náhodně kolemjdoucích a kolemjedoucích musí být silnice uzavřena a kolem ní mimo divácká místa vyznačeny zakázané prostory, což samozřejmě omezí normální režim, na jaký jsou občané zvyklí, čehož si jsou pořadatelé vědomi, a proto je možné v přestávkách mezi jednotlivými jízdami umožnit volný pohyb místním obyvatelům, ale jen na pokyn příslušného traťového ředitele v součinnosti s ředitelem závodu. Tato opatření mají jediný cíl a tím je bezpečnost všech i těch, které nějaké závody nezajímají.
Depo závodních strojů bude umístěno na parkovišti dostihového závodiště a na přesun závodních aut odtud ke startu, kromě samotných pořadatelů bude dohlížet i Městská Policie a jakýkoliv prohřešek závodníků proti bezpečnosti bude přísně potrestán.
V Chuchli tak jezdci budou mít jednu z posledních možností získat body do celkové klasifikace. To slibuje naplněnou startovní listinu a hlavně napínavé souboje na trati.
Mezi jezdci je velmi oblíben, zájem z jejich strana je vždy větší, než kolik dovoluje propustnost trati, ale diváci se bát nemusí, uvidí kompletní špičku všech tříd Českého mistrovství ZAV, přes 120 závodníků předvede své stroje a to jak je umějí ovládat.
Všechny vozy si bude možné zblízka prohlédnout v depu na parkovišti chuchelského závodiště. Sem i do všech vyznačených diváckých prostor u trati je vstup zdarma. Zdarma je i na místě distribuovaný tištěný Průvodce sezónou s informacemi o jezdcích a tratích celého seriálu. Pořadatelé i jezdci prosí všechny diváky, aby se při sledování závodů řídili vlastním zdravým rozumem a respektovali pokyny traťových pořadatelů. Program závodu začíná dopoledne dvěma tréninkovými jízdami, po obědě proběhnou dvě závodní jízdy a vyhlášení vítězů jednotlivých tříd proběhne po skončení závodů v prostoru depa.
Pro zájemce o podrobnější informace o závodu a celém seriálu slouží webové stránky www.edda.cz/mscrdovrchu, kde lze nalézt i výsledky, fotogalerie a další zajímavosti.
Jezdci a pořadatelé se ještě jednou omlouvají za komplikace způsobené závody a jsou vděčni za pochopení pro jejich sportování. Věří, že závody přinesou hodnotné sportovní boje a zajímavou podívanou pro fanoušky rychlých strojů a děkují i těm místním obyvatelům, které závody moc nezajímají, že vydrží jeden den přítomnost závodníků a strpí i mírné nepohodlí způsobené pořádáním závodu.

auto