PRAHA 16 OVLÁDLA ZLATÝ ERB

Elektronické služby ze šestnáctky jsou i letos špičkou. Praha16.eu letos ovládla pražské kolo Zlatého erbu, Chuchle.cz je třetím nejlepším webem obce v ČR a radotínská knihovna je v kategorii středně velkých obcí rovněž celorepublikově třetí. Radotínské webové stránky zabodovaly při vyhodnocení pražského kola 14. ročníku soutěže Zlatý erb ve všech vyhlašovaných kategoriích, jichž se mohly zúčastnit.Ve čtvrtek 15. března na odpoledním slavnostním vyhlášení krajského kola v sále Zastupitelů hl. m. Prahy si zástupci Městské části Praha 16 přišli převzít celkem tři ocenění: cenu veřejnosti, cenu za nejlepší elektronickou službu a stříbro pro druhou nejlepší stránku města, udělovanou mezi většími městskými částmi Praha 1 až 22.

Po loňském třetím místě znamená letošní druhá příčka další potvrzení správného směru vývoje hlavního informačního kanálu Radotína. Všichni, kdo se na jeho tvorbě podílejí, se snaží, aby zde byly k nalezení co nejucelenější informace jak pro místní, tak i pro návštěvníky. To ostatně ocenili i hodnotitelé, kteří před dvěma lety prozkoumali stránky 22 velkých městských částí podle metodiky odborníků z E-Governance Institute při Rutgers University v Newarku. Tehdy vyšla přístupnost webu Praha16.eu jako nejlepší v celé Praze.

Nejlepší elektronickou službou v Praze je lokální burza práce (www.praha16.eu/portal-prace) - možnost bezplatně zveřejňovat na oficiálních stránkách městské části pracovní nabídky od všech zaměstnavatelů působících v regionu.

V kategorii „obcí" opět zabodoval web Velké Chuchle a letos byl oceněn jako nejlepší z přihlášených malých pražských městských částí. Díky tomu postoupil do celostátního kola a při slavnostním ceremoniálu 2. dubna na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové Chuchle.cz obsadila výborné třetí místo.

Stejného úspěchu dosáhla také Místní knihovna Radotín. V celostátní soutěži Biblioweb, tedy srovnání webových stránek knihoven z celé země, obhájili Radotínští skvělé třetí loňské místo v kategorii obcí a měst od 3 do 20 tisíc obyvatel. Navíc stránky www.knihovna-radotin.cz uspěly i u veřejnosti, skončily rovněž na bronzové příčce.

Tvůrci radotínského radničního i knihovnického webu tímto děkují všem, kteří pro ně hlasovali, za jejich podporu v ceně veřejnosti!

 

Pražské kolo Zlatého erbu 2012

Cena veřejnosti: Praha 16
Cena poroty („Skokan roku"): Praha-Slivenec

Nejlepší elektronická služba:
1. Portál práce (Praha 16), 2. E-utilityReport (Praha 19), 3. SMS kanál (Praha-Petrovice)

Nejlepší webová stránka obce:
1. Praha-Velká Chuchle, 2. Praha-Dolní Počernice, 3. Praha-Petrovice

Nejlepší webová stránka města:

1. Praha 2, 2. Praha 16, 3. Praha 12


Nejlepší webová stránka obce 2012
1. Lovčice (okr. Hradec Králové), 2. Modlany (okr. Teplice), 3. Praha-Velká Chuchle

Biblioweb 2012 (kategorie 3-20 tis. obyvatel)

1. Městská knihovna Česká Třebová, 2. Městská knihovna v Dačicích, 3. Místní knihovna Radotín

 

Celkové výsledky Zlatého erbu naleznete na http://zlatyerb.obce.cz, Bibliowebu na http://www.skipcr.cz/akce-a-projekty/akce-skip/biblioweb-2012

 

 

Zlatý erb 2012