První dostih žáků v sezóně 2014

Dne 4. května v 14.30 byl na dostihovém závodišti ve Velké Chuchli odstartován letošní první dostih žáků a zároveň úvodní díl seriálu žákovských dostihů HIPPOSPOL CUP 2014.

Na startovní listině bylo osm koní, dva žáci a šest žákyň. Dostih nesl název CENA SDRUŽENÍ  HIPPOSPOL  VELKÁ CHUCHLE. Favoritem byl Primus Pastoralus v sedle s Pavlínou Filipovou. Ten ale neměl svůj den a o vítězství bojovali I Want Dance s Markétou Pátkovou a zástupce stáje SŠ dostihového sportu  tříletý valach  Labond, startující teprve podruhé v kariéře, s Michalem Machem. Zvítězila jistě o ¾ délky I Want Dance zatížená 49,5 kilogramy, Labond s 62 kg – nejvyšší hmotností v poli - doběhl druhý, na třetím místě skončil častý účastník žákovských dostihů Lafranco s Kateřinou Hlubučkovou, na čtvrtém Blondyna s Michaelou Musialovou, na pátém Gloryland se Simonou Molkovou, která do dostihu vstoupila se ztrátou na startu, na šestém, favorit Primus Pastoralus s Pavlínou Filipovou, na sedmém, Mongol s Michalem Maksou a na osmém veterán Nextreme s Gabrielou Zívalovou.

Všem majitelům a trenérům, kteří dali jezdcům žákům příležitost v sedle svých koní, patří poděkování. Další dostihy žáků, tentokrát s mezinárodní účastí uvidíme ve Velké Chuchli 8. 6. 2014.

Za SŠDSaJ ve Velké Chuchli
Ing. Marcela Sýkorová

První dostih v sezóně 2014