S registrací na očkování seniorů 80+ proti COVIDU pomůžeme

19.1.2021

Informace k očkování proti koronaviru seniorů 80+
Jak víte ze zpráv a z tisku, začalo očkování prioritní skupiny našich spoluobčanů ve věku 80 a více let. Aby se mohl občan nechat očkovat, je nutné se předtím zaregistrovat na vhodný termín do nemocnice resp. očkovacího místa. Vzhledem k tomu, že ne všichni mají přístup k internetu nebo je pro ně tento proces složitý, je někdy potřeba, aby jim s tím pomohla rodina či někdo blízký. Pokud tuto možnost nemáte, pomůžeme Vám s tím. Tuto možnost zahájíme od středy 20. ledna 2021. Zavolejte na telefonní číslo 604 361 883, dohodne s Vámi postup, jak Vás zaregistrovat a zajistit Vám termín na očkování. Před zavoláním mějte prosím připravené svoje osobní údaje, především rodné číslo. Jako další možnost máte možnost využít k zaregistrování a získání termínu bezplatnou telefonní linku zřízenou magistrátem hl. m. Prahy tel. 800 160 166.
Prosíme Vás o trpělivost, jak uplynulé dny ukazují, nemusí se hned na první pokus registrace povést. Není problém s očkovacími místy v jednotlivých nemocnicích, ale systém Vás nezaregistruje, dokud není pro Vás zajištěna na požadovaný termín vakcína, stejně tak jako na druhé očkování po 21. dnech. Dodávky těchto vakcín se dovážejí postupně a je pravděpodobné, že kapacita nebude z počátku stačit.
Postupně dostáváme od magistrátu informace, které nám pomáhají se v situaci orientovat. Pokud tyto aktuální informace chcete dostávat, zaregistrujte se prosím do našeho mobilního rozhlasu na odkazu http://chuchle.mobilnirozhlas.cz nebo info@chuchle.cz či tel. 257 941 041 nebo sledujte nějaký jiný náš oficiální zdroj např.: facebookové stránky MČ Praha - Velká Chuchle a webové stránky MČ www.chuchle.cz. Mobilní rozhlas budeme i nadále používat k rozesílání nejaktuálnějších informací ohledně očkování v následujících měsících, které se k nám dostanou. U těch, kteří nemáte tzv. chytré telefony, jsou informace zasílány pomocí SMS, tedy textových zpráv ve zkrácené formě.
Lenka Felix, starostka

Pomoc s registrací