Termínová listina 2011

15.2.2011

neděle 3. dubna, od 14 hodin
86. AUTO HASE Gomba handicap - zahájení dostihové sezóny, vrcholem programu je tradiční dostih Gomba handicap, který se koná již od roku 1924.

neděle 10. dubna, od 14 hodin
54. Velká dubnová cena Factoring ČS - první významný dostih sezóny, v němž se na univerzální trati 1800 metrů utkávají špičkoví čtyřletí a starší koně.

neděle 17. dubna, od 14 hodin
37. Memoriál Rudolfa Deyla - The British Racing Day - důležitý dostih pro tříleté klisny, sloužící jim jako hlavní přípravný test pro Jarní cenu klisen, pojmenován po herci Národního divadla a dlouholetém příznivci dostihů R. Deylovi st.

neděle 24. dubna, od 14 hodin
22. Memoriál prof. Michala - Den s Dopravním podnikem Praha - důležitý dostih pro tříleté hřebce a valachy, sloužící jim jako hlavní přípravný test pro Velkou jarní cenu, pojmenován po mezinárodně uznávaném dostihovém odborníkovi V. Michalovi.

neděle 8. května, od 14 hodin
63. JARNÍ CENA KLISEN - první z pětice nejdůležitějších dostihů pro tříleté koně, tzv. klasických zkoušek. Startují v něm nejlepší tříleté klisny, je mezinárodně obsazen. Doprovodný program: Velká soutěž v agility psů „O pohár Alavis" - začíná již od 10 hodin.

neděle 15. května, od 14 hodin
90. VELKÁ JARNÍ CENA HOLDINGU RABBIT - vrcholný dostihový den jarního období sezóny. Velká jarní cena je druhým klasickým dostihem roku a prvním ze tří bodů tzv. Klasické trojkoruny. Startují v ní nejlepší tříletí koně, je mezinárodně obsazena.

neděle 22. května, od 14 hodin
62. Velká květnová cena Skanska - druhý vrcholný dostih sezóny pro čtyřleté a starší koně, ve Velké květnové ceně nastupují nejlepší čtyřletí a starší mílaři.

neděle 29. května, od 14 hodin
Grand Prix de la Francophonie Economique - vytrvalecký handicapový dostih na konci jarního období je ideální příležitostí pro sázkaře.

neděle 5. června, od 14 hodin
60. Velká červnová cena - důležitý dostih pro tříleté koně, sloužící jim jako hlavní test formy před Českým derby. Doprovodný program: oslavy 100. výročí prvního dálkového letu v Čechách (Ing. Jan Kašpar, Pardubice - Praha) - módní přehlídka, příležitostné poštovní razítko, přílet a předvedení repliky historického letounu Blériot.

neděle 12. června, od 14 hodin
9. Červnový pohár AGROBYŠKOVICE - důležitý dostih pro tříleté koně, sloužící jim jako poslední možný test formy před Českým derby. V dalším programu mj. „souboj jezdeckých nadějí": dva dostihy mezinárodního utkání žákovských jezdců ČR - Slovensko. Doprovodný program zabezpečuje Městská police Praha, diváci uvidí ukázky výcviku policejních psů a koní, na děti čeká celá řada atrakcí.

neděle 26. června, od 14 hodin
91. FORTUNA ČESKÉ DERBY - vyvrcholení první poloviny sezóny a nejprestižnější dostihové odpoledne s programem osmi výborně obsazených dostihů. Vrcholem je jubilejní 90. ročník Českého derby, druhý dostih Klasické trojkoruny pro extratřídu tříletých koní, jenž je s dotací 2,5 mil. Kč nejbohatším rovinovým dostihem středoevropského regionu a má také hodnotné mezinárodní obsazení.

neděle 7. srpna, od 15 hodin
Středoevropský pohár (KMET Cup) - tři mezinárodní dostihy, každý o 30.000 eur, které budou hlavními body výjimečného dostihového odpoledne a soustředí na svém startu ty nejlepší koně ze zemí KMET (Konference středoevropského turfu). Špičkový dostihový program bude doprovázen i společenskými a kulturními akcemi.

neděle 28. srpna, od 14 hodin
66. TATTERSALLS ST. LEGER - zahájení druhé poloviny sezóny, jehož vrcholem je závěrečný a nejdelší dostih Klasické trojkoruny pro nejlepší tříleté vytrvalce.

neděle 4. září, od 14 hodin
Velká cena Fondů Conseq invest - divácky a sázkařsky atraktivní sprinterský handicap na sklonku letní části sezóny.

neděle 11. září, od 14 hodin
5. Zlatý pohár Elektrizace železnic a.s. - vrcholem programu je nejlépe dotovaný dostih přes proutěné překážky v ČR.

neděle 18. září, od 14 hodin
Dostihový festival - vrcholný dostihový den druhé části sezóny, akce pod patronátem primátora hl. m. Prahy. Na programu mj. trio dostihů s půlmiliónovými cenami: 33. Velká cena Prahy CK Martin Tour (1600 m, 3l. a st.), 33. Velká cena českého turfu (2400 m, 3l. a st.) a Stříbrný pohár Hřebčína Křenek (2400 m, 3l. a st. klisny).

neděle 25. září, od 14 hodin
90. Svatováclavská cena - Dostihový den Znovínu Znojmo - jeden z dostihů s nejdelší tradicí v ČR, nejvýznamnější sezónní dostih pro sprintery. První ročník Svatováclavské ceny, pojmenované po českém národním patronovi, se konal již v roce 1920.

neděle 2. října, od 13 hodin
75. Gerschuv memoriál - první důležitý dostih sezóny pro „dorost" - dvouleté koně. Gerschův memoriál, pojmenovaný po prvním řediteli napajedelského hřebčína, má mezi dostihy dvouletých koní nejdelší tradici.

neděle 16. října, od 13 hodin
Dostihový den Klubu Dicka Francise - dostihový den, v jehož rámci probíhá tradiční prezentace nakladatelství Olympia a setkání všech přátel Klubu Dicka Francise.

neděle 23. října, od 13 hodin
73. Cena zimního favorita - nejdůležitější a v rámci střední Evropy nejlépe dotovaný dostih pro dvouleté koně.

neděle 30. října, od 12 hodin
92. Cena prezidenta republiky dotovaná spol. HIC&SERVICES - slavnostní zakončení sezóny konané pod záštitou prezidenta České republiky, který se dostihového dne pravidelně osobně účastní. V dalším programu např. atraktivní dostih pouze pro koně bílé barvy „Cena běloušů CK Martin Tour".

 

--------------------------------------------------------------------------------