Třetí coronavirový týden

6.4.2020

Tak máme třetí coronavirový týden za sebou. Je to období složité pro nás všechny. Nikdy jsme nic podobného nezažili a před měsícem nás nikoho určitě nenapadlo, co budeme touhle dobou řešit.

Do schránek nám dobrovolníci pomohli doručit letáky, kde najdete důležitá spojení, jak na nonstop linku potřebným a seniorům  ( tel. 800 160 166), ale i informace z naší městské části, včetně kontaktů. Stále platí, že pokud potřebujete  s něčím pomoct, obraťte se na nás.

Za ty tři týdny nám zatím „prošlo" rukama přes 750 litrů dezinfekce. V tomto týdnu budeme opět vydávat, v úterý a ve čtvrtek odpoledne, čas zveřejníme během pondělí na samostatném letáku.  Kdo si nemůže přijít, ozvěte se, přivezeme Vám ji. Stejně tak roušky, které neúnavně šijí skvělí dobrovolníci nebo spíše dobrovolnice.  Látky, které jsem nakoupila už sice došly, ale již máme nové, takže není problém Vám je dodat.

Během další videokonference starostů s magistrátem se starosta Dubče zmínil, že provádějí dezinfekci potřebných prostor ozonizérem. Mě to tedy nic moc neříkalo, ale vzhledem k tomu, že Chuchle má výborný vztah s Dubčí, požádali jsme je, zda by nám preventivně nevydezinfikovali poštu. Naši hasiči se domluvili s dubečskými a v pátek dezinfekce proběhla. Navíc dubečtí věnovali našim hasičům ochranné štíty. A aby naše MČ mohla dezinfenkci provádět pravidelně i v dalších prostorách, rozhodla jsem se dva ozonizery pro MČ zakoupit. Už jsou na cestě.

Často se mě ptáte, zda mám informace o tom, jestli je coronavirus v Chuchli. To nevím, jsou to  informace, která hygienická stanice nesděluje. Ale  ikdybychom tuto informaci měli, nic by  to neměnilo na tom, že se musíme chránit, ať v Chuchli někdo nemocný je či není.

Proto jsem také požádala o spolupráci Městskou policii a navštívili jsme bezdomovce, kteří v Chuchli jsou a předali jsme jim dezinfekci a roušky. Tak troušku jsme i  „překročili" hranice až na Prahu 5 na cyklostezce, ale věřím, že to paní starostce  z pětky nebude vadit.

A poslední informace nesouvisí s epidemií. Možná jste si všimli nových „vítacích" cedulí na silnicích a na cyklostezkách, vedoucích do Chuchle, které nahradily ty staré. Ale ani se neptejte, jak dlouho trvalo vyřízení všech povolení k jejich umístění ....  úřední šiml pěkně zařehtal.

Lenka Felix, starostka

starostka@chuchle.cz, tel. 774 700 133

1

2

4

5

6

3