Tři tituly mistrů světa pro Aerobic TEAM Praha

Ve dnech 15. – 19.10.2018 se v holandském městě Leiden konalo Mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness týmech. Šampionátu se zúčastnilo přes 800 závodníků z celého světa. Nejpočetnější výpravou byla Česká republika, Rusko a Austrálie. Mezi reprezentanty České republiky bylo také 20 závodnic z chuchelského klubu AEROBIC TEAM Praha, které se nominovaly hned v šesti kategoriích – Tereza Miková (kadet ženy), Veronika Frantová (junior ženy), Elizabeth Al-Kaysy a Natálie Smíšková (junior duo), ARMY (kadet fitness tým aerobic grande), QUEEN (kadet tým aerobic performance) a PIRÁTKY (junior tým aerobic performance).

První mezi boje o světové tituly vstoupila kategorie kadetů (11-13 let).

V nové soutěžní kategorii aerobic Performance jsme měli v boji o medaile tým QUEEN, který na motivy známých písní skupiny Queen předvedl skvělý výkon, za který si děvčata odváží z Mistrovství světa krásné 4. místo.

V následujících bojích náš fitness tým ARMY hned po prvním kole soutěže jednoznačně ovládl kategorii Fitness Aerobic Grande svou energií nabitou choreografií ve stylu military a ve finále bezchybným výkonem vybojoval první titul Mistryň světa pro chuchelský klub.

Vyvrcholením večera finále kadetů byl souboj o nejcennější kovy v prestižní kategorii žen, kde naše Terezka Miková byla jednou z kandidátek na medaile. Svým strhujícím výkonem na píseň Euphoria ohromila nejen porotce, ale také celé publikum, které jí za bouřlivého povzbuzování podporovalo až do závěrečných tónů. Terezka ve vyrovnaném závodě vybojoval titul Vicemistryně světa a z holandského Leidenu si odváží nádhernou stříbrnou medaili.

Další den bylo na programu finále juniorských kategorií (14-16 let).

První z našich závodníků se na závodní ploše ve finále představilo duo Betty Al-Kaysy a Natálka Smíšková. Děvčata svým výkonem překvapila nejen všechny v hale, ale také si získala podporu od všech rozhodčích, kteří chuchelskou dvojici již od prvního kola tlačili na první místo. Skvěle zacvičenou sestavou jsme mohli s Betty a Natálkou ve velkém finále slavit druhý titul Mistryň světa.

Po dvojicích následoval závod Aerobic Performance, kde naše dosud nikým neporažené Pirátky od prvních kol opět ovládly celé startovní pole. Na vlně monumentální hudby z filmu Piráti z Karibiku se naše děvčata vyvezla až na vrchol nejvyšší a třetí titul Mistryň světa byl doma.

Stejně jako v kadetské kategorii, závěr juniorů patřil opět ženám. Naše závodnice Verča Frantová, která se nemohla kvůli závažnému zranění zúčastnit letošního Mistrovství České republiky a příprava na Mistrovství světa se tím pádem obrovsky zkomplikovala, bojovala nejen se soupeřkami, ale také se svým zdravotním stavem. Jako cíl na Mistrovství světa jsme si dali postup do finále, kam se může probojovat jen šest nejlepších. Po prvním kole rozhodčí ohodnotili Verči výkon skvělým 4. místem a pro nás to byl takový malý „zázrak“. Ve druhém kole Verča potvrdila 4. místo výkonem, který byl ve srovnání s prvním kolem, o něco odvážnější, nicméně zraněný kotník ji velmi limitoval. Úkol pro MS – postup do finále – byl splněn a Verunka mohla do své finálové sestavy dát všechno. Hala bouřila při jejím závěrečném vystoupení a všichni ji tlačili vpřed. Verča všem ukázala jaká je bojovnice a v nejprestižnější kategorii vydřela na Mistrovství světa úžasné 3. místo!!!

Jsme rádi, že ve svých řadách máme nejen skvělé závodníky, ale také skvělé osobnosti, které svou pílí, poctivostí a bojovností jdou příkladem mladším. Aerobic Team Praha se se ziskem tří zlatých medailí stal nejúspěšnějším klubem MS 2018 a opět jsme celému světu ukázali, že i v „malé“ Velké Chuchli se mohou rodit šampioni. Jsme na naše děti neuvěřitelně pyšní!!!

Chtěli bychom tímto poděkovat za finanční podporu MČ Praha – Velká Chuchle, MČ Praha – Zbraslav, MČ Praha 5 a firmě Honda. Velký dík patří také trenérkám Veronice Buriš a Lucce Čuřínové za skvělou práci s dětmi. A obrovský dík patří všem rodičům a fanouškům, kteří v nás stále věří a jsou pro nás velkou podporou.

Mgr. Veronika Buriš

Aerobic1

Aerobic1

Aerobic2

Aerobic3

Aerobic4

Aerobic5

Aerobic6

Aerobic7