Tři tituly mistryň Evropy do Chuchle

Ve dnech 24. – 26.5.2018 se v karlovarském Hotelu Spa Thermal konalo Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku a fitness. Chuchelský oddíl aerobiku Aerobic Team Praha vyslal na šampionát 16 nominovaných závodnic, které reprezentovaly Českou republiku v šesti soutěžních kategoriích.

Předkola, semifinálová a finálová kola všech věkových kategorií probíhala intenzivně všechny tři dny. I po této stránce byl závod velice náročný.

V kategorii kadetů (11-13 let) po náročném tříkolovém klání v kategorii žen vybojovala první titul Mistryně Evropy naše závodnice Tereza Miková. Terezka přijela na Mistrovství Evropy perfektně připravená, což dokazovala svými skvělými výkony v celé soutěži. Druhý titul Mistrů Evropy si po nervydrásajícím finálovém kole vybojoval také fitness tým kadetek ARMY ve složení: Elizabeth Al-Kaysy, Helena Chvalová, Nikol Mia Krákorová, Barbora Martínková, Tereza Miková, Lucie Pospíchalová a Sabina Šugárová. V nově vzniklé soutěžní kategorii Aerobic Performance jsme měli také své zástupce. Kadetský tým THE QUEEN ve složení Judita Barešová, Lucie Blechová, Kristýna Němcová, Tereza Pinkasová a Sabina Šugárová, který se představil poprvé na vrcholné soutěži, vybojoval na Mistrovství Evropy pěkné čtvrté místo.

Po kategorii kadetů byla na řadě soutěžní kola kategorie juniorů (14-16 let). Zde jsme měli obsazení opět ve třech kategoriích. V ženách se na skvělém 3. místě umístila Veronika Frantová jen s těsným rozdílem, který ji dělil od druhé příčky. Verča ve všech třech kolech předvedla bezchybné výkony, které kolo od kola svou kvalitou gradovaly. Ve sportovním aerobiku jsme měli zastoupení také v kategorii duo. Elizabeth Al-Kaysy s Natálií Smíškovou se po parádním finálovém výkonu probojovaly na 3. místo. Třetí titul Mistryň Evropy svým dechberoucím představením na filmové motivy Pirátů z Karibiku vybojoval tým PIRÁTEK v kategorii Aerobic Performance ve složení Veronika Frantová, Karolína Javůrková, Petra Křečková, Natálie Preisová a Natálie Smíšková.

Děvčata děkujeme a gratulujeme ke skvělým výsledkům! Aerobic Team Praha byl opět nepřehlédnutelný na mezinárodním poli a se ziskem tří zlatých a dvou bronzových medailí se řadí mezi nejlepší kluby v České republice. Velký dík patří také trenérkám Veronice Buriš, Lucii Čuřínové a Kateřině Hrickové, které s děvčaty intenzivně pracují. V současné době všechny přípravy směřují k říjnovému Mistrovství České republiky a Mistrovství světa, které se bude v letošním roce konat v holandském Leidenu.

Text a foto: V. Buriš