Tři tituly vicemistryň světa pro Aerobic Team Praha

Šampionát byl pro závodníky velice fyzicky náročný, jelikož se soutěžilo ve třech kolech – peliminary, semifinále a finále. Do finále se probojovalo pouze šest nejlepších z každé soutěžní kategorie. Nominaci z České republiky na Mistrovství světa pro Aerobic Team Praha vybojovali tři fitness týmy a jedna závodnice v sólo kategorii.

V nejmladší kategorii kadetů (11-13 let) jsme měli zastoupení ve fitness týmech – tým DANGEROUS – a v nejprestižnější kategorii jednotlivkyň – Tereza Miková. Oba naši zástupci dokázali vybojovat stříbrné medaile a tituly Vicemistrů světa i navzdory zranění jedné ze závodnic fitness týmu, který musel startovat v neúplném počtu.

V kategorii juniorů (14-16 let) soutěžil za Aerobic Team Praha osmičlenný fitness tým juniorek. Tato kategorie byla plně obsazena kvalitními týmy z Ruska a Austrálie. Náš fitness tým podlehl v boji o bronz ruskému týmu a obsadil na Mistrovství světa krásné 4. místo.

Kategorie dospělých fitness týmů byla snad nejobsazenější kategorií s nejkvalitnějšími týmy světové třídy. Po prvních dvou kolech se naše závodnice z Aerobic Team Praha skvěle držely na prvním místě, bohužel ve finále je dechberoucím výkonem převálcoval australský tým složený z legend australského sportovního aerobiku. V nádherné atmosféře, kterou provázel celý večer finálových bojů v dospělých kategoriích, si naše děvčata vybojovala titul Vicemistryň světa pro rok 2017.

Chtěli bychom poděkovat všem fanouškům Aerobic Team Praha, kteří neváhali přicestovat do Holandska a podpořit naše závodníky. Také děkujeme všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na reprezentaci závodníků z Aerobic Team Praha na Mistrovství světa.

MISTROVSTVÍ SVĚTA 2017

15. - 20.10.2017, Holandsko

VICEMISTRYNĚ SVĚTA 2017

TEREZA MIKOVÁ

kategorie kadet ženy

VICEMISTRYNĚ SVĚTA 2017

KADET FITNESS AEROBIC GRANDE

Al-Kaysy Elizabeth, Bezkočková Marie, Chvalová Helena, Martínková Barbora, Miková Tereza, Pospíchalová Lucie, Smíšková Natálie, Straková Kristina

VICEMISTRYNĚ SVĚTA 2017

SENIOR FITNESS AEROBIC PETITE

Barešová Tereza, Čuřínová Lucie, Loušová Kristýna, Schöppelová Lucie, Zajíčková Anna

4. MÍSTO

JUNIOR FITNESS AEROBIC GRANDE

Ebrová Dominika, Frantová Veronika, Fryšová Sarah, Hricková Kateřina, Javůrková Karolína, Křečková Petra, Perez Lara, Škorpíková Sára

Aerobic 6

Aerobic 4

Aerobic 5

Aerobic 1

Aerobic 2

Aerobic 3