Tři zlaté z Mistrovství Evropy v aerobicu do Chuchle

14.6.2022

Ve dnech 3. - 5.6.2022 se v belgickém Bruselu konalo Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku a fitness týmech. Z chuchelského klubu AEROBIC TEAM Praha se vydalo bojovat o evropské medaile celkem 22 závodnic v devíti soutěžních kategoriích, které svou nominaci vybojovaly ve třech náročných nominačních kolech. Na Mistroství Evropy jsme vezli celkem dva nováčkovské týmy, které svou mezinárodní účast okusily v Bruselu úplně poprvé.
Šampionát byl pro naše děvčata fyzicky i psychicky velice náročný, ve dvou soutěžních dnech byla na programu dvě a pro někoho i tři kola soutěže, ve kterých musíte předvést ten nejlepší výkon, na který jste se celou dobu připravovali.
Naše děvčata se v konkurenci evropských týmů a závodníků opět neztratila. Do Chuchle jsme přivezli 3x zlato, 3x stříbro, 1x bronz, 1x 4. místo a 1x 5. místo.
MISTRYNĚ EVROPY
1. místo EVA MATĚJOVIČOVÁ - youth ženy
1. místo VERONIKA FRANTOVÁ, EVA MATĚJOVIČOVÁ, TEREZA MIKOVÁ - trio adult
1. místo WILD GIRLS - cadet fitness aerobik

VICEMISTRYNĚ EVROPY
2. místo VIKINGS - adult fitness aerobik
2. místo CATS - performance aerobik
2. místo ČARODĚJKY - performance aerobik

3. místo TEREZA MIKOVÁ - youth ženy
4. místo EMÍLIE KRIŠTŮFKOVÁ - cadet ženy
5. místo VERONIKA FRANTOVÁ - adult ženy

Veliké díky patří všem, kteří drželi palce, posílali pozitivní energii a věřili nám. Veliký dík patří všem rodičům za obrovskou podporu a fandění (i na dálku). Veliké díky patří všem našim závodnicím za jejich skvělé a nepřehlédnutelné výkony a za jejich skvělou partu. A v neposlední řadě patří veliké díky trenérkám Veronice Buriš, Lucce Čuřínové a Kačce Hrickové za jejich obětavou, profesionální a nikdy nekončící práci s tak velkou závodní skupinou. Děkujeme.
Mgr. Veronika Buriš

Foto