V Chuchli se bude opět lyžovat

Dostihové závodiště v pražské Chuchli se letos opět stane rájem běžkařů. SkiPark Velká Chuchle tu už podruhé vytvoří běžecký okruh. S umělým zasněžováním by pořadatelé rádi začali 16. prosince, bude však záležet na počasí. Sportování bude stejně jako loni zdarma.

Jakmile to počasí dovolí a teploty klesnou pod minus tři stupně, začnou organizátoři kilometr dlouhou a šest metrů širokou běžeckou dráhu uměle zasněžovat.
Pokud bude sněžit, délka stopy se ještě zvětší. Připraven bude i kratší, zhruba stometrový okruh pro děti. Po třech čtyřech dnech intenzivního zasněžování by na trať mohli vyrazit první běžkaři.
Rolby budou pak každý den upravovat povrch. Lyžaři budou moci do SkiParku Chuchle zavítat kdykoli během dne, ale i ve večerních hodinách, kdy bude dráha osvětlena.
Hlavní novinkou letošní sezony je skutečnost, že se lyžařský okruh přesune mimo tréninkovou dráhu pro koně. Loni bylo totiž lyžování omezeno právě tréninkem koní.
"Ti si zkrátka s lyžaři moc neporozuměli," vysvětlila koordinátorka projektu Kateřina Neumannová, jež se opět chystá vyjet na trať s amatérskými běžkaři a pilovat jejich techniku.
Do Chuchle tak bude nově možné přijet i dopoledne. A klidně i bez lyží, ty zájemcům půjčí přímo na místě.
I v nové sezoně se tu počítá se školáky, jimž se budou věnovat školení instruktoři. Ještě menší děti budou mít vyhrazený plácek pro své první krůčky na běžkách. Organizátoři znovu chystají i zimní triatlon a závody pro veřejnost, které by se mohly konat každou středu.
Okruh pro klasiku i bruslení by měl být otevřený denně od 8 do 21 hodin. Ačkoliv se loni kvůli teplé zimě v Chuchli běžkovalo jen tři týdny, stihlo se tam vystřídat kolem pěti tisíc lidí. "Na magistrát nám chodily pochvalné e-maily. To se nám moc často nestává," vzpomněla pražská radní Helena Chudomelová na úspěch loňské sezony.

autor: Tomáš Hromádka

Skipark Chuchle