Výlet Senior klubu do Lednicko-Valtického areálu

Senior klub ve Lednicko-Valtickém areálu

Ve dnech 25 a 26. dubna letošního roku proběhl výlet Senior klubu Velká Chuchle do Lednicko-Valtického areálu.

Den první

Sraz byl na náměstí Omladiny v 9 hodin. Všichni jsme se těšili a očekávali, co vše hezkého uvidíme. Cesta byla v pořádku, jen na malém úseku byla menší kolona, ale jinak vše bez problému. U motorestu Devět křížů před Brnem jsme měli asi třicetiminutovou přestávku s kávou a sladkým překvapením od paní Jitky Vránové, která nám upekla výborné kremrole.

Ve 12:40 hod. jsme přijeli do Valtic, do penziónu Moravská Oáza, kde jsme se následně ubytovali.

Kolem 13:30 hod. jsme měli zamluvený oběd v restauraci Amálie, která se nachází nedaleko od zámku. Po obědě jsme se vypravili na zámek. Samozřejmě nesměla chybět společná fotografie a posléze prohlídka zámku Valtice.

Po prohlídce se skupina rozdělila – někdo šel do zahrad, nebo si koupit vínko domů.

V 18 hodin jsme měli zamluvený večer ve vinném sklípku (v rámci penziónu). Večer byl opravdu povedený. Ochutnali jsme čtyři druhy vína, a co komu chutnalo, mohl pít jak libo. Jen dodávám, že nikdo z nás nebyl opilý. Jedna členka senior klubu oslavila týž den i své životní jubileum. Pan Martin Melichar jí za všechny účastníky zájezdu popřál, a i já se tímto článkem se dodatečně připojuji. Posezení u vína trvalo do 22. hodiny, pak jsme se odebrali ke spánku.

Den druhý

Po snídani jsme odjeli do Lednice na prohlídku zámku a zámeckého skleníku. Přibližně dvě hodiny jsme měli rozchod na prohlídku parku a oběd. Ve 13:30 hod. jsme odjeli do Prahy. Cestou domů jsme absolvovali ještě jednu zastávku na kávu a zbývající kremrole. V 17:12 hod. jsme přijeli do Velké Chuchle

Poděkování patří organizátorům výletu paní Jitce Belčevové, panu Martinu Melicharovi, ale i mladému řidiči Marku Švecovi.

Zbyněk Vožniak

výlet 1

výlet 2

výlet 3

výlet 4