Výsledek ankety o lince č. 230

5.4.2023

Anketa o lince č. 230 skončila remízou! Bude se hledat jiné místo pro točnu
Občané Velké Chuchle mohli v uplynulém prosince a lednu prostřednictvím ankety vzkázat zastupitelstvu, zda mají zájem o novou autobusovou linku číslo 230, která by Velkou Chuchli spojila se Slivencem a Barrandovem. Výsledek jasné rozhodnutí nepřinesl, i proto chce Chuchle jednat o změně trasy.
Do ankety se zapojilo celkem 360 občanů, z nich 185 mělo zájem o linku na Barrandov a 175 nikoliv. Podle ankety byla řada lidí, kteří novou linku odmítli, nespokojena především s plánovanou točnou autobusu v ulici Kazínská, která by s sebou nesla také úbytek parkovacích míst v dané lokalitě. Proto zastupitelstvo obce, které v závěru února projednalo závěry ankety, uložilo starostovi vstoupit do jednání s Dopravním podnikem hlavního města Prahy s cílem najít vhodnější místo pro točnu linky č. 230.
Jednání o zřízení nové linky mezi Městskou částí Praha - Velká Chuchle a Dopravním podnikem odstartovala v loňském roce. Cílem je zajistit přímý spoj z Chuchle k poliklinice Barrandov, kterou využívá řada občanů, či k tramvajovému spojení a také propojení Slivence a Barrandova s železniční zastávkou v Chuchli.
ÚMČ