Zemřel Ota Filip

Jsou věty, které se mi píší hodně těžce. Tato věta je jednou z nich: 10. srpna 2014 zemřel ve věku 69 let herec Ota Filip, chuchelák tělem i duší. Mnozí ho znali jako věrného partnera své manželky v rámci tanečního studia Fantazy DC, kde obětavě pomáhal, spolupracoval, ale i fandil. Jiní ho zase znali z country večírků z restaurace "U Václava" kam velmi rád chodil. Většina české populace ale Otu Filipa zná díky reklamě nejmenované banky, kde si s gustem zahrál tureckého pašu.

Ota Filip se narodil 9. 7. 1945. Vyučil se uměleckým knihařem a po dvou letech konzervatoře získal svoje první angažmá v divadle "Za Branou" u Otomara Krejči, kde působil do konce 60. let. Po pětiletém hledání bez angažmá zakotvil na dva roky v divadle v Českém Těšíně a následně ve státní operetě v Brně, kde působil dalších deset let. Po ročním angažmá v Teplicích zakotvil v divadle A. Dvořáka v Příbrami. Někteří si Otu Filipa pamatují i jako Bivoje v představení hře F. R. Čecha Dívčí válka.

Ota Filip byl ve filmu i televizi hercem malých rolí - z mnoha vybíráme výraznou roli pošťáka v seriálu Ranč u Zelené sedmy (1998), taxikáře ve filmu Samotáři (2000), Muttonchopa ve filmu Hostel (2005) nebo Lectera Cooka ve filmu Hannibal - Zrození (2007).

Tomáš Hromádka
kronikář městské části

Poslední rozloučení se zesnulým se koná v pondělí 18. srpna 2014 v 11:00 hodin ve Vinohradské obřadní síni v Praze.

Ota Filip

Ota Filip a Pavel Nový

Ota Filip - divadlo A. Dvořáka v Příbrami

Ota Filip - reklama Blue Cheese