Vlaky budou od prosince zastavovat ve Velké Chuchli

Od prosince 2014 dochází k celostátní změně jízdních řádů vlaků. Tentokrát se týkají i zastávky v Praze - Velké Chuchli.

Ke změně organizace dopravy bylo přistoupeno na lince S7 v úseku Praha - Řevnice. Ve směru z Prahy budou všechny vlaky nově zastavovat i v zastávkách Praha-Velká Chuchle, Černošice-Mokropsy a Všenory, čímž dojde k rozšíření obsluhy těchto zastávek a současně bude nutné v odpoledních hodinách upravit interval vlaků z dosavadních 15 minut na nepravidelný takt 10/20 minut.

Z důvodu posunu vlaků dálkové dopravy a probíhající výlukové činnosti v úseku Praha - Úvaly a z důvodu nutnosti zajištění průjezdu některých vlaků linky S7 přes centrum Prahy bylo nezbytné v opačném směru přistoupit ke změně provozního konceptu. V ranních hodinách budou z Hlavního nádraží do Úval nově pokračovat vlaky výchozí z Prahy-Radotína, v odpoledních hodinách budou do Úval vedeny vlaky výchozí z Řevnic, které nově nezastaví v zastávkách Všenory, Černošice-Mokropsy a Praha-Velká Chuchle, kde bude zajištěn v odpoledních hodinách interval 30 minut.

ÚMČ

Vlaková zastávka Praha - Velká Chuchle, zdroj: www.wikimedia.org