25.4. v Chuchle Areně Praha odstartují první dostihy

21.4.2021

Dobrý den,

již v neděli v Chuchle Areně Praha odstartují první dostihy letošní sezony, na něž následně od čtvrtka navážou čtyřdenní mezinárodní parkurové závody. Celkem se zde letos uskuteční 11 dostihových dnů včetně 100. Ceny prezidenta republiky a 7 parkurových závodů. Na těch budou soutěžit jak mezinárodní jezdci, tak třeba česká špička mezi dětmi a juniory. Novinkou v Chuchli budou také turnaje v koňském pólu nebo letní kino plánované na srpen a září.
Dostihová sezona 2021 v Chuchle Areně Praha začne oproti původnímu předpokladu s třítýdenním zpožděním a kvůli epidemiologickým opatřením se první dostihy budou konat bez přítomnosti diváků a za přísných podmínek pro účastníky. „Celkem je letos naplánováno jedenáct dostihových termínů, vrcholnými akcemi budou stoprvní České Derby v neděli 27. června a sedmý ročník Evropského poháru žokejů v sobotu 25. září. Významné jubileum oslaví tradiční podzimní vytrvalecká zkouška Cena prezidenta republiky - v neděli 24. října odstartuje její stý ročník, kterému již prezident České republiky Miloš Zeman udělil svou záštitu," říká Jiří Zlámaný, dostihový manažer Chuchle Areny Praha.
V sezoně 2021 se v Chuchli odehraje také celkem 7 parkurových mítinků, z toho dvakrát mezinárodní závody, které získaly výjimku ze zákazu pořádání hromadných akcí, mistrovství ČR dětí a juniorů a Velká cena Prahy v rámci seriálu Český skokový pohár. V termínu od 29. dubna do 2. května se na chuchelském závodišti uskuteční Světový pohár, v jehož nedělní Grand Prix budou jezdci nejen sbírat body do světového seriálu, ale ve hře budou i kvalifikační limity pro OH v Tokiu a mistrovství Evropy i světa. Kromě špičkových světových jezdců přivítá Chuchle i nejlepší české parkurové jezdce včetně seniorského reprezentačního A kádru. Stavitelem parkurů bude Belgičan Marc Debaere.
Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě.

https://www.chuchlearena.cz/

S přáním hezkého dne
Jakub Velen

ilustrační foto