Rodinné centrum Chuchle

Vážení sousedé,

letošní prázdniny byly opravdu dlouhé a doufám, že jste si je užili společně s vašimi dětmi ve zdraví. Aby se vám podařilo zvládnout i celý školní rok, jsme tu opět s nabídnout doplňkových kurzů pro vás dospělé, ale i vaše děti.

Nově je v nabídce rozšířená zábavná výuka anglického jazyka pro děti z prvních až třetích tříd. Jedná se o skupinky max. 8 dětí. Angličtina bude zaměřena na konverzaci hrou.

S přibývajícím zájmem o jógu pro dospělé jsme přidali jednu dopolední lekci a to ve středu od 8.30 hodin.

Tradičně je v nabídce tvůrčí kroužek pro maminky s dětmi Malovánky, rýmovánky – je to ideální forma zvykání dětí na dětský kolektiv, spolupráci a správný vývoj psychomotoriky.

Nově zařazujeme ve spolupráci s agenturou Věda nás baví kroužek Kreativní mysl. Více o nabízených kurzech najdete na našich stránkách v Rozvrhu hodin.

Registrace probíhá přes on-line přihlašovací formulář pokud není uvedeno jinak.

Rozvrh hodin pro školní rok 2019/2020

Pondělí

8.00 – 9.00 Hatha jóga (dospělí) – lektorka Silvie Kolevová – klubovna nad poštou – OBSAZENO

13.00 – 13.45  Angličtina pro 1. třídu – lektorka Adéla Zironi – 6 volných míst

14.15 – 15.00 Angličtina pro 3. třídu – lektorka Adéla Zironi – 7 volných míst

16.30 – 18.00 Sladké tvoření – lektorka Adéla Zironi (sledujte vypsané termíny, probíhá 1x měsíčně)

19.00 – 20.00 Jóga pro dospělé – lektorka Alice Fischerová – klubovna nad poštou – OBSAZENO

Úterý

10.00 – 11.00 Malovánky a rýmovánky pro rodiče s dětmi od 2 do 4 let – lektorka Vlasta Pilařová

17.00 – 17.45 Dětská jóga (6 – 12 let) – lektorka Alice Fischerová – klubovna nad poštou – 3 volná místa

Středa

8.30 – 9.30 – Dopolední jóga s Alicí – lektorka Alice Fischerová

13.15 – 14.00 Angličtina pro 2. třídu – lektorka Adéla Zironi – 5 volných míst

16.00 – 18.00 Turistický oddíl Svišti

Čtvrtek

14.00 – 15.30 Kreativní mysl – dodává agentura Věda nás baví vhodné pro děti 8 – 12 let – registrace bude otevřena v průběhu září

19.00 – 20.00 Jóga pro dospělé lektorka Alice Fischerová – klubovna nad poštou – 1 volné místo

Přejeme vám šťastné a klidné vkročení do nového školního roku.

S pozdravem

Věra Formanová

předseda rodinného centra CHUCHLE, z. s.

Starochuchelská 7/20

159 00  Praha 5 – Velká Chuchle

Tel. 603 268 256

Oficiální založení spolku „rodinné centrum CHUCHLE"

Rodinné centrum CHUCHLE představuje svoje oficiální logo, cíle organizace a kontakty.

Vážení spoluobčané,

jistě jste zaznamenali články, kde jsem vyzývala další zájemce o pomoc se zrozením rodinného centra v Chuchli. Díky podobně aktivním rodičům (hlavně maminkám, ale nechyběli ani taťkové) se podařilo uspořádat na jaře skvělý maškarní bál pro děti. Další aktivitou v loňském roce byla výtvarná dílna pro děti od 2 do 4 let, které ještě nenavštěvují školku, ale už oceňují dětský kolektiv. Nabízeli jsme i cvičení pro maminky s kočárky nebo výlety do přírody. Zájem maminek mě nepřekvapil. Chuchle totiž opravdu dlouhodobě zcela postrádá zázemí pro děti od 0 - 3 let. V dlouhodobé perspektivě, pak logicky bude chybět i zázemí pro školáky. Ne každý má čas děti vozit z jednoho kroužku na druhý a kapacita školy na volnočasové aktivity není nafukovací.

Tyto všechny důvody nás vedly k tomu, že jsme nepolevily a v týmu - Věra Formanová, Jaroslava Wiedermannová, Tereza Matásková a Dana Nývltová jsme požádaly o oficiální zápis spolku „rodinné centrum CHUCHLE" do obchodního rejstříku. Spolek bude neziskovou organizací a má za cíl pomáhat sdružovat rodiny s dětmi. Do budoucna bychom se rády zaměřily i na mezigenerační propojení, protože např. marmelády od babiček jsou vždycky ty nejlepší a kdo jiný by nás to měl naučit než právě babičky. A taková píšťalka z proutku - kdo z vás ji umí udělat? Můj děda uměl parádní.

Ve školním roce 2014/2015 bude „rodinné centrum CHUCHLE" působit v prostorách kulturního centra K8 ve Velké Chuchli. Prostory zde jsou využívány velice zřídka a přitom nabízejí netušené možnosti. Na jejich kultivaci se stále pracuje a můžete se zapojit i vy. Sál může fungovat jako herna pro nejmenší, ale i jako zázemí pro volnočasové aktivity pro děti školou povinné. V neposlední řadě se sem vejdeme s různými blešími trhy, tvořivými dílnami nebo maškarním plesem.

Letáčky s programem rodinného centra budete pravidelně nacházet na webových stránkách obce nebo nástěnce v objektu s místní knihovnou. Pokud si přejete být zařazeni do seznamu příjemců aktuálních zpráv emailem, pište na info@rcchuchle.cz a napište nám. Hlavním komunikačním kanálem ale budou webové stránky centra jako takového - www.rcchuchle.cz. Stránky jsou v tuto chvíli ve výstavbě a o jejich plném zprovoznění vás budeme informovat. V současné době je pro veškeré dotazy funkční email info@rcchuchle.cz. Program pro školní rok 2014/2015 bude mít finální podobu koncem prázdnin. V září pak pro vás budou připraveny ukázkové hodiny.

Ráda bych touto cestou poděkovala úřadu za podporu, co se týče poskytnutí prostor, paní Lucii Trnobranské za čas věnovaný našim letáčkům a grafice vůbec.

Věříme, že naše šipky vás dovedou do zdárného cíle a snad vám pomůžeme lépe zvládnout váš čas.


Za rodinné centrum CHUCHLE

Věra Formanová

Oficiální stránky Rodinného centra Chuchle - www.rcchuchle.cz

RC Chuchle - logo