Diskuzní fórum

logo FacebookPOZOR! Zastaralé a nepřehledné diskusní fórum jsme přesunuli na Facebook! Chceme s občany vést diskusi bez anonymů a podle celosvětově ověřených pravidel. Přidejte se, registrace je otázka pár minut.

Facebookový profil je nastaven tak, aby jej mohl kdokoliv číst a prohlížet bez registrace. Profil zobrazíte kliknutím zde. Pokud chcete cokoliv vložit nebo se zapojit do diskuse, je třeba se zaregistrovat.

Jak se registrovat?

Registrace je velmi jednoduchá, stačí kliknout na odkaz a uvést o své osobě pravdivé informace: https://www.facebook.com/.

Celý proces netrvá více než pár minut a hned poté se můžete účastnit diskuse.

Jak na Facebooku najít profil úřadu?

Úřad MČ Praha – Velká Chuchle má založený svůj Facebook profil, který pravidelně udržuje a aktualizuje. Obsahuje aktuální informace o naší městské části, odkazy na zajímavé události a diskusi. Profil se zobrazí kliknutím zde, nebo jej můžete vyhledat na svém profilu pomocí vyhledávání (viz. obrázek níže).

lišta Facebook

K čemu je tlačítko „To se mi líbí“?

Kliknutím na tlačítko „To se mi líbí“ si v podstatě přidáte profil do „oblíbených“ a na své facebookové zdi budete informováni o dění na tomto profilu. Kdo co vložil, okomentoval a podobně.záhlaví Facebook

Jak diskutovat?

Diskuse na Facebooku je řešena formou komentářů. Kliknutím na „Přidat komentář“ se můžete vyjádřit k danému tématu. Lze přidat i více komentářů, vše se přehledně zobrazí.

stránka Facebook

Jaké byly důvody přesunout diskusní fórum na službu Facebook?

  • Anonymní příspěvky, které zaplavovaly diskusní prostor
  • Útočné a nevhodné komentáře
  • Časové vytížení zaměstnanců úřadu na správu starého DF
  • Přehlednost příspěvků v diskusi
  • Celosvětově ověřená pravidla služby Facebook
  • Blokování Facebook profilu uživatele kvůli nevhodnému chování nebude řešit ÚMČ
  • Diskusi si každý uživatel může upravit k obrazu svému bez zásahu úřadu (např. skrýt příspěvky od konkrétního uživatele z důvodů, které nemusí nikomu sdělovat a učinit tak diskusi věcnou, vkusnou a přehlednou)

Věříme, že přesun diskusního fóra na službu Facebook bude přínosem pro komunikaci občany s úřadem a problémoví přispěvatelé zůstanou osamoceni. Slušní lidé, kteří chtějí normálně komunikovat si budou moci nadále vyměňovat své názory, postřehy a připomínky k chodu městské části Praha – Velká Chuchle nebo k práci zastupitelů.

Modul „Otázky a odpovědi“ je nadále platný a funkční. Komentáře pod články na webu chuchle.cz byly odstraněny z důvodu funkčního provázání se starým diskusním fórem a také z důvodu špatné přehlednosti.

ÚMČ

Archív starého diskuzního fóra