České derby zve do Chuchle

14.6.2011

Blíží se poslední červnová neděle, tradiční termín nejprestižnějšího dostihového odpoledne v AUTO HASE PARKU Praha-Velká Chuchle, nad nímž převzal záštitu primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda. Absolutním vrcholem dne bude 91. ročník FORTUNA Českého derby pro extratřídu tříletých koní, jenž je s dotací 2,5 mil. Kč nejbohatším rovinovým dostihem středoevropského regionu. Favoritem je po výborných jarních výsledcích hnědák trenéra Josefa Váni Roches Cross, avšak na cestě za triumfem bude muset zdolat patnáct výborných domácích i zahraničních soupeřů.
První dostih slavnostního odpoledne odstartuje ve 14 hodin, ale pořadatelé doporučují divákům naplánovat příjezd o půl hodiny až hodinu dříve. Ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy bude zřízena zvláštní autobusová linka Smíchovské nádraží - Závodiště Chuchle a zpět, která bude v provozu před začátkem dostihového dne (cca od 12.30 do 14.00 hodin) a po skončení programu (cca od 18.00 do 19.00 hodin). Velmi výhodným spojením na závodiště je využití vlakové linky S7 (Praha - Beroun), která jezdí s půlhodinovými intervaly a z Hlavního nádraží je ve Velké Chuchli za 13 minut.
Jednotlivá vstupenka na derby-den stojí 200 Kč, avšak k dispozici je celá řada slev. Držitelé platného ročního kupónu pražské MHD - opencard mají vstup zdarma (stejně tak děti do 15 let a invalidé), držitelé In-karty ČD, mládež do 18 let a studenti do 26 let mají vstup pouze za 60 Kč.
Kromě osmi skvěle obsazených dostihů s řadou dalších čtyřnohých hvězd bude připraven bohatý doprovodný program. Děti mají možnost svézt se na ponících a zabavit se jak na venkovním hřišti, tak v krytém dětském koutku „Hříbátka". Uskuteční se také módní přehlídka a samozřejmostí jsou dostihové sázky s okamžitou výplatou výher.
Určitě si tedy před letními prázdninami, v neděli 26. června, nenechte ujít výjimečné dostihové odpoledne na centrálním českém závodišti v Praze-Velké Chuchli!

neděle 26. června 2011
13.00 - 18.00 hodin
závodiště Velká Chuchle
Radotínská 69
Praha 5
www.velka-chuchle.cz