Chuchelský aerobik přivezl titul mistryň Evropy

Ve dnech 23. – 27.5.2017 se v karlovarském Hotelu Spa Thermal konalo Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku a fitness. AEROBIC TEAM Praha vyslal na šampionát 22 nominovaných závodnic, které reprezentovaly v pěti soutěžních kategoriích.

Předkola, semifinálová a finálová kola všech věkových kategorií probíhala intenzivně všechny tři dny. I po této stránce byl závod velice náročný.

V kategorii kadetů (11-13 let) se po náročném tříkolovém klání v kategorii žen na skvělém druhém místě umístila naše závodnice Tereza Miková. Terezka přijela na Mistrovství Evropy perfektně připravená, což dokazovala svými skvělými výkony v celé soutěži. Druhé místo taktéž obsadil Fitness tým kadetek DANGEROUS, které obhájily z loňského roku titul Vicemistryň Evropy. Fitness tým soutěžil ve složení: Elizabeth Al-Kaysy, Marie Bezkočková, Helena Chvalová, Barbora Martínková, Tereza Miková, Lucie Pospíchalová, Natálie Smíšková a Kristina Straková.

Po kategorii kadetů byla na řadě soutěžní kola kategorie juniorů (14-16 let). Zde jsme měli obsazení opět ve dvou kategoriích. V ženách se na 4. místě umístila Veronika Frantová jen s těsným rozdílem, který ji dělil od třetí příčky. Verča ve všech třech kolech předvedla bezchybné výkony, které kolo od kola svou kvalitou gradovaly. V juniorské kategorii jsme měli také zastoupení ve fitness týmech, kde se nakonec náš tým umístil na nepopulárním 4. místě. Tým se představil ve složení: Dominika Ebrová, Sarah Fryšová, Kateřina Hricková, Petra Křečková, Lara Perez, Natálie Preisová, Sára Škorpíková a Nikol Vosková.

Vyvrcholením Mistrovství Evropy byly kategorie dospělých, kde jsme jako v loňském roce, měli ve hře o medaile fitness tým petite aerobic. Přesně 14 dní před Mistrovství Evropy si jedna ze závodnic zlomila nohu, čímž byl start fitness týmu na ME velice ohrožen. Juniorská závodnice Veronika Frantová svou ochotou zachránila celý tým a za neuvěřitelných šest tréninků se náročnou choreografii dokázala naučit, aby mohla nastoupit místo zraněné závodnice na šampionátu v dospělé kategorii. Po prvním kole, kdy byl výkon družstva velice nepřesvědčivý a nervózní, se tým umístil na průběžném třetím místě. Do finálového kola nastupovala děvčata s odhodláním předvést to nejlepší a vložit do svého výkonu maximum. Za tento dechberoucí výkon si Fitness tým odvezl zlaté medaile, titul Mistryň Evropy a především důkaz, že nikdy není nic ztracené. Tento tým a jeho členky jsou vzorem pro všechny naše malé závodnice.

Děvčata děkujeme a gratulujeme ke skvělým výsledkům! AEROBIC TEAM Praha byl opět zřetelně vidět na mezinárodním poli a se ziskem jedné zlaté a dvou stříbrných medailí se řadí mezi nejlepší kluby v České republice. Velký dík patří také trenérce Veronice Buriš, která s děvčaty intenzivně pracuje. V současné době všechny přípravy směřují k říjnovému Mistrovství České republiky a Mistrovství světa, které se bude v letošním roce konat v Holandsku.

Text a foto: Veronika Buriš