Čtyři medaile z Mistrovství Evropy v aerobiku

1.12.2021

TITUL PRO AEROBIC TEAM PRAHA JE DOMA!!!

V neděli 28. listopadu 2021 se ve francouzském Agen konalo Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku. Vzhledem ke covidové situaci proběhlo Mistrovství pouze pro kategorie sportovního aerobiku, fitness týmy se letos bohužel nemohly zúčastnit. Za chuchelský klub byly nominovány čtyři závodnice.

• Laura Chudá - kategorie 11-13 let ženy
• Tereza Miková - kategorie 14-16 let ženy
• Eva Matějovičová - kategorie 14-16 let ženy
• Veronika Frantová - kategorie dospělí ženy
• Veronika Frantová, Eva Matějovičová, Tereza Miková - kategorie dospělí tria

Naše závodnice perfektně zvládly náročný soutěžní program, který byl nahuštěný pouze do jednoho dne.
Titul Mistryň Evropy si odváží naše trio z kategorie dospělých, kdy po naprosto bezchybném předvedení náročné sestavy v obou kolech jednoznačně ovládly celou kategorii.
V kategorii 14-16 let ženy jsme měli hned dvojí zastoupení, což není úplně běžné. Tereza Miková a Eva Matějovičová jsou naprosto skvělé závodnice s obrovskými zkušenostmi. Semifinálové i finálové kolo bylo v jejich podání precizní, rozhodčí měli svůj úkol opravdu těžký, a tak ve finále získala titul vicemistryně Evropy Tereza Miková a třetí místo hned za ní obsadila Eva Matějovičová.
V kategorii dospělých nás reprezentovala naše dlouholetá závodnice Veronika Frantová, která má na svém kontě hned několik titulů z Mistrovství světa i Evropy nejen v sólo kategorii, ale také ve fitness týmech. Po semifinále figurovala Veronika na úžasném druhém místě, bohužel drobnou chybičkou ve finálové sestavě se posunula na konečné výborné třetí místo. Tímto výsledkem se zařadila do TOP elity evropských závodnic.
V kategorii 11-13 let si svou premiéru na mezinárodním závodě zkusila také Laura Chudá. První kolo Lauře nevyšlo úplně podle našich představ, nicméně finálovou sestavu zajela naprosto bez chyb a ve velkém stylu. Ve velké konkurenci tak obsadila konečné 4. místo. Pro Lauru je to obrovská zkušenost, která může být i hnacím motorem do další sezóny.
Tímto skvělým výsledkem jsme zakončili závodní sezónu 2021, která byla hodně poznamenaná celosvětovou pandemií. To, že závodnice z Velké Chuchle patří mezi nejlepší, svědčí také 3. místo v konečném hodnocení klubů žebříčku TOP TEN 2021.
Za všemi těmito úspěchy stojí nekonečná zodpovědná mravenčí práce našeho trenérského týmu, který opravdu každý den tráví svůj čas v tělocvičně a věnuje se výchově nových talentů a mladých závodníků - Veronika Buriš, Lucie Čuřínová, Kateřina Hricková a Zorka Prouzová. Jim patří ten největší dík za celou sezónu!!!