Mistrovství ČR v Aerobiku

DEVĚT CENNÝCH KOVŮ Z MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY PRO CHUCHELSKÝ AEROBIK

Ve dnech 5. – 6. října 2013 se v kladenské sportovní hale konalo Mistrovství České republiky ve sportovním aerobiku a fitness. Aerobic Team Chuchle vyslal do bojů o medaile celkem 55 závodníků ve čtyřech věkových kategoriích.

V nejmladší kategorii dětí 8-10 let se představily hned tři chuchelské fitness týmy. V celkovém hodnocení se na prvním místě a titul Mistra České republiky umístil fitness tým Brazil, který cvičí ve složení Kristina Dudášová, Sarah Fryšová, Kristýna Jelínková, Barbora Karbanová, Petra Křečková, Lucie Pospíchalová, Natálie Smíšková a Jana Šimánková. Na 4. místě skončil fitness tým Disco a na 7. místě fitness tým Mini. Aerobic Team Chuchle měl také zastoupení mezi nejmladšími ženami. O obrovské překvapení se postarala Natálka Smíšková, která dokázala vybojovat v této nabité prestižní kategorii bronzovou medaili!!! Lucinka Pospíchalová obsadila v celkovém hodnocení 8. místo.

Kategorie kadeti 11-13 let byla jako každoročně nejvíce obsazená. Chuchelské kadetské fitness týmy těsně před MČR sklátily virózy a úrazy, takže příprava byla velice náročná (úpravy choreografií, přeučování sestavy atd.). Nicméně fitness tým „A“ i za těchto nepříjemných okolností dokázal vybojovat stříbro, fitness tým „B“ se umístil na šestém místě. Mezi ženami se skvělým výkonem prosadila Veronika Frantová, která vybojovala titul vicemistryně České republiky a stříbrnou medaili. Eva Pospíšilová se mezi ženami umístila na 10. místě. Matěj Poláček si mezi muži zajistil svým výkonem stříbrnou medaili a společně s partnerkou Kateřinou Hrickovou obsadili 2. místo i v kategorii párů. Trio Dominika Ebrová, Veronika Mendíková a Jana Šimánková získal bronzové medaile.

Junioři soutěžili v hned první den v sobotu. V této věkové kategorii (14-16 let) jsme měli pouze jednoho zástupce – fitness tým, který se představil ve složení Lucie Čuřínová, Eva Hanzalíková, Michaela Klepalová, Daniela Kolečková, Kristýna Loušová, Matylda Malá, Nikola Ševčíková, Nella Šimkovská, Anna Zajíčková. Děvčata se se svou rockovou sestavou umístila na druhém místě a vybojovala titul vicemistryně ČR.

V seniorské kategorii (nad 17 let) se mezi ženami představila za Aerobic Team Chuchle Ivana Dvořáková, která v této kategorii obsadila 4. místo. Fitness tým seniorek - Bond Girls – vybojoval titul vicemistryň ČR a celkové druhé místo.

Aerobic Team Chuchle si z letošního Mistrovství ČR přivezl celkem devět cenných kovů!!! Nominaci na MS tak potvrdili fitness týmy Kadet „A“, juniorky a seniorky. Ve sportovním aerobiku Veronika Frantová (ženy), Matěj Poláček (muži), Kateřina Hricková a Matěj Poláček (páry) a Dominika Ebrová, Veronika Mendíková, Jana Šimánková (tria). Aerobic Team Chuchle bude na letošním Mistrovství světa, které se bude konat v srbském Bělehradu, reprezentovat celkem 28 závodníků.!!! Přejme jim hodně štěstí!!!