Obnova počítačové techniky a software na ÚMČ

19.2.2014

V rámci ukončení podpory operačního systému Microsoft Windows XP ke dni 8. dubna 2014 jsme byli nuceni začít s výměnou starých počítačů, včetně operačních systémů. V rámci úspor v nynějším rozpočtovém provizoriu Městské části Praha - Velká Chuchle nepokračujeme v opakovaném nakupování pouze kancelářského software Microsoft Office (aktuálně ve verzi 2013), ale u všech nových počítačů je instalován tzv. freeware - sada Libreoffice (dřívější Openoffice) jako náhrada za Word a Excel, a dále poštovní klient ThunderBird jako náhrada za Outlook.

Z dosavadních zkušeností lze konstatovat, že k žádým chybám nebo problémům v kompatibilitě nedochází, ovšem kdyby přece jenom k nějakému problému při komunikaci s občany nebo jinými úřady došlo, prosíme Vás o schovívavost a trpělivost při odstraňování počátečních neočekávaných chyb.

Jestli lze skutečně bez následků a problémů vyměnit poměrně drahý - placený software za programy, které jsou zdarma (freeware, opensoure-ware, atd.), Vás bude úřad dále informovat.

ÚMČ