Otevření parkourového hřiště u ZŠ Charlotty Masarykové

Základní škola Charlotty Masarykové ve Velké Chuchli a Úřad Městské části Praha - Velká Chuchle si Vás dovolujeme srdečně pozvat na slavnostní otevření nového parkourového hřiště v Praze - Velké Chuchli dne 24. června 2013 (pondělí) v 11 hodin.

Hřiště bylo vybudováno v těsné blízkosti veřejného hřiště umístěného nad chuchelskou základní školou. Po slavnostním otevření zde představí svůj parkourový um dva parkouristé (traceuři). Předvedou přítomným možnosti využití tohoto místa pohybových aktivit.

Z internetových stránek zaměřených na parkour jsem vybral několik definic tohoto nového městského i mimoměstkého fenoménu.

Parkour je metoda tréninku, která nám umožňuje překonávat překážky v městském i přírodním terénu.“ (David Belle - představitel amerického parkouru) „Parkour je fyzická disciplína a metoda tréninku s účelem překonat překážky v cestě tím, že přizpůsobíme svůj pohyb danému prostředí.“

Parkour obnáší: důsledný disciplinovaný trénink s důrazem na praktickou sílu, výdrž, rovnováhu, kreativitu, plynulost, kontrolu, přesnost, prostorovou orientaci a rozvoj netradičního vnímání prostoru a objektů.

Těšíme se na Vaši účast - v pondělí dne 24. června 2013 v 11 hodin!

ÚMČ a ZŠ CHM Velká Chuchle

ilustrační foto - Parkour