PYRO MUSIC LASER FEST 2010

23.8.2010

Ohňostrojová a laserová show Pyro Music Laser Fest se odehraje 27. srpna na dostihovém závodišti ve Velké Chuchli v Praze.

Nad metropolí během večera exploduje tuna náloží, agenturu Mediafax o tom ve středu informoval Jan Burian ze společnosti ConPro.

Festival Pyro Music Laser Fest tentokrát proběhne na motivy hitů Led Zeppelin a Michaela Jacksona. "Očekáváme až 15 tisíc návštěvníků, protože program chystáme opravdu mimořádný," uvedla Květa Havelková, marketingová manažerka pořádající společnosti JVS Group.

Brány závodiště se otevřou ve 14 hodin. V areálu bude k dispozici 2.500 parkovacích míst a posílena bude také městská hromadná doprava. Ze Smíchovského nádraží budou jezdit spoje každých 20 minut.

Od 20:30 čekají návštěvníky čtyři velké ohňostroje a dvě laserové show.

Každý pyrotechnický efekt je adrenalinový v tom, že jeho cena je tak vysoká, že není možné si ho pokaždé předem zkusit. "Na akci bude použita téměř tuna pyrotechnického materiálu. Přičteme-li k tomu odpalovací prostředky a různé konstrukce, mluvíme již o hmotnosti 10 tun a více," uvádí v oficiálním prohlášení Burian.

Pod vedením Jaroslava Štolby, vrchního pyrotechnika Flash Barrandov SFX, bude na místě 20 ohňostrůjců, kteří musí za jediný den zapojit a zabezpečit čtyři různé ohňostroje. Na odpálení náloží se používá bezdrátový odpalovací systém Galaxis Showtechnik. Tato řídící jednotka vydává rádiové pokyny jednotlivým přijímacím modulům, které pak odpalují na ně již fyzicky napojené efekty. Podívanou na Pyro Music Laser Fest 2010 zajistí 1199 odpalovacích povelů.

Naprostou novinkou letošního ročníku bude použití 20 laserů a čtyř laserových děl. Moderátorem celé akce bude Leoš Mareš.

Festival nabídne i hudební program, na pódiu se vystřídají kapely Airfare, Děda Mládek Illegal Band a interpret Xindl X. Hlavní hvězdou bude kapela Kryštof, která ve Velké Chuchli zahraje už od 17 hodin. Mezi účinkujícími je také dívčí hudební skupina 5angels.

Převzato z webových stránek Pyro Music Laser Fest

 

f5b56a0cd171f8e2380980b1208796d3.jpg