Reakce starosty na články o Chuchelském háji

Vážení Chucheláci,

někteří z Vás si měli možnost na internetu pročíst článek o tom, že plánujeme zničit Chuchelský háj. Nechci se konfrontovat s lidmi, kteří jsou pod článkem podepsáni, ani se nechci pouštět do zbytečné argumentace s někým, kdo o argument nestojí. Pouze zrekapituluji co zamýšlíme - vše ale může být jinak.

První záměr spočívá v propojení Prahy 5, Velké a Malé Chuchle přes „most inteligence" na Prahu 4 pro pěší a cyklisty. Rádi bychom tudy vedli žlutou turistickou značku. Zde je třeba provést úpravy povrchu, oplocení, přístupu atd. Od toho si slibujeme, že se Chucheláci i obyvatelé Prahy 5 snáze dostanou na Prahu 4 a obráceně. Dojde tím k propojení cyklistických stezek, běžeckých cest a občané se lépe dostanou do Braníka i na tramvaj č. 17.

Druhý záměr je zatraktivnění Chuchelského háje. Jedná se zejména o trailové - běžecké cesty, které by vedly výhradně po dnes již vyběhaných cestách a pěšinách, které budou řádně označené a uklizené. Rádi bychom v části Chuchelského háje a to u Barrandova vybudovali single trackovou cestu - jednosměrné tratě pro kola a pro in-line bruslení na stávajícím asfaltovém chodníku.

Oba záměry byly předběžně projednány za přítomnosti zástupců městských částí, kterých se to týká, t.zn. Praha 5, Praha 4, Velká Chuchle, Slivenec, MHMP, Odboru životního prostředí MHMP, Správy lesů HMP, zástupců SŽDC. Je třeba jednat také s TSK. Je to zatím záměr, který se bude dále projednávat jako návrh a následně je třeba vyjádření příslušných orgánů.

Nejde o ničení Chuchelského háje, spíš naopak, vše by mělo mít svá pravidla a řád.

Proč jsem nepsal - není zatím jasné, v jakém rozsahu se záměr dá realizovat a zda vůbec.
Proč píšu - abyste nebrali vůbec vážně články, které kolují po internetu - to jsou dezinformace.

Stanislav Fresl - starosta

Stanislav Fresl - starosta