Turistické výlety s T.J. Sokol Chuchle

Společné  turistické výlety za poznáním - staronová aktivita pro děti a dospěláky při TJ. Sokol Chuchle

Cvičební rok 2013/2014 v T.J. Sokol Chuchle začal v září 2013 také nápadem vrátit se k výletům s dětmi, které byly v minulosti oblíbené a vyhledávané.

První výlet jsme uskutečnili v sobotu 3.října 2013 na Točnou a do Komořan přes Zbraslav. Za slunečného počasí jsme putovali Břežanským údolím na Točnou. Cestou jsme hráli lesní hry a pracovali s mapou. Na Točné jsme měli možnost zvonit v poledne na návsi na zvoničce.  Pražskými poli a lesy jsme došli do Komořan a odtud autobusem dojeli do Radotína a domů.

Druhý výlet jsme naplánovali na neděli 24. listopadu 2013  na základě zjištění, že hrad Karlštejn prodloužil svou otevírací dobu také na listopadové víkendy. Mohli jsme si tedy projít  1. prohlídkový okruh tohoto známého českého hradu. Ráno jsme se vlakem dopravili  na Karlštejn, zúčastnili jsme se prohlídky hradu a pěšky po červené turistické značce  pokračovali dále. V restauraci „Pod Dračí skálou“/ teplou polévku jsme si zasloužili – hrad se kupodivu stále nevytápí/ jsme se ohřáli a dále pokračovali kolem Dubu sedmi bratří k zastávce u Bubovických vodopádů.  Po žluté turistické značce jsme doputovali krásnou podzimní krajinou Českého krasu na vlak do Srbska, kde nám jel vlak domů.

Třetí výlet byl opravdu zimní, nejen tím, že se konal v neděli 26. ledna 2014, ale především proto, že teplota venku se celý den držela na -11 st. C.
Vlakem jsme cestovali do Kralup nad Vltavou, pěšky šli podél Vltavy do Nelahozevsi  na zámek, kde jsme měli objednanou prohlídku interiérů s interaktivním programem pro děti „Život šlechtice od dětských střevíčků“.

Bylo opravdu mrazivé počasí, ale s dobrou sportovní náladou nám den uběhl až moc rychle a plni krásných dojmů a nových poznatků jsme se vrátili zpět domů.

Přejeme Vám léto plné sportovních  zážitků a těšíme se s Vámi na shledání  ve cvičebních hodinách, na výletech nebo při dalších jednorázových akcích, které pořádáme.

Za cvičitele a výbor T.J. Sokol Chuchle - Martina Schönbauerová a Mirka Košumberská

logo Sokol Chuchle