Studentská rubrika TY A MY= PRAHA 16

Zdraví vás redakce nové rubriky Novin Prahy 16 s názvem Ty a my=Praha 16!
Jsme nově vzniklým individuem na poli Prahy 16. Naše redakce si klade za cíl analyzovat a dále podporovat zájem o regionální dění zejména v řadách studentů VŠ, jež mají bydliště na Praze 16, ale i o již pracující nestudenty ve stejné věkové kategorii. V současné době hledáme další „spiklence" se zájmem o komunální dění ve správním obvodu Prahy 16, jež mají chuť a vůli se zapojit a ovlivňovat tak dění v místě jejich bydliště.
J. Skala

NapišteJim.cz - kontaktuj zastupitele Prahy 16

V návaznosti na výše uvedené, bychom vám rádi představili neziskovou službu pro občany s názvem NapišteJim.cz. Projekt nabízí dobrou alternativu vůči posedávání na gauči a lamentování nad politicko-sociální situací nebo jiné až absurdní netečnosti obyvatelstva ve vztahu ke komunální politice a regionálnímu dění.
NapišteJim.cz umí na základě zadání adresy vašeho bydliště vyhledat a přímo kontaktovat konkrétního zastupitele (komunálního politika, poslance i senátora) prostřednictvím e-mailu. Komunikace mezi občany a jejich zastupiteli je transparentní (máte však i možnost zaslat soukromou zprávu) a můžete tak sami posoudit prostřednictvím pročítání již zodpovězených dotazů, jakým způsobem plní vaši zastupitelé svou práci.
V současnosti pomáhá naše redakce s budováním databáze komunálních zastupitelů Prahy 16. K datu uzávěrky jsme vyzvali 47 zastupitelů správního obvodu Prahy 16 z celkového počtu 67, aby se do projektu zapojili. Doposud jsme obdrželi 5 odpovědí.
Snižme společně bariéry mezi námi občany a našimi zastupiteli!
Více o projektu se dozvíte na NapisteJim.cz
Z. Platilová

Zajímají tě společenské alternativní akce? Chceš se podílet na jejich tvorbě? Chceš dostat prostor pro vyjádření v Novinách Prahy 16, či při jiných společenských akcích pořádaných nejen městskou částí?
Máš pocit, že bys vymyslel lepší název rubriky nebo dokázal publikovat zajímavější články s regionální tematikou?
Máš zájem? Kontaktuj nás na mailu tyamypraha16@gmail.com

 

erb

  • Typ Název souboru Velikost
  • soubor typu "jpg" TY A MY 1.16 MB